RunTour České pojišťovny vyvrcholí v Praze na Ladronce

Závod v pražském parku Ladronka zakončí 14. října 2012 premiérový ročník seriálu RunTour České pojišťovny, který navštívil hned šest měst v různých koutech Česka. Ačkoliv nebudou závody na 5 a 10 km započítávány do celkového pořadí Velké či Malé RunTour, bude pražská akce vrcholem celoročního putování: bude totiž slavnostně předán šek na podporu Fakultní nemocnice v Motole.

V rámci seriálu RunTour České pojišťovny se běhají závody na 5 a 10 kilometrů a dětský závod na 1 kilometr. Nejinak tomu bude i o nadcházející neděli na akci, která se koná pod záštitou Ing. Marie Kousalíkové, starostky Prahy 6.

„Pro realizaci závodu v Praze jsme se rozhodli z několika důvodů. V první řadě chceme stylově zakončit úspěšný premiérový ročník RunTour a podtrhnout jeho charitativní rozměr předáním šeku v minimální hodnotě 300 tisíc korun na podporu dětské kardiochirurgie v motolské nemocnici,“ vysvětluje Milan Beneš, ředitel seriálu RunTour České pojišťovny. „Vstup do Prahy jsme sice plánovali až na příští rok, nicméně zájem ze strany běžců nás přesvědčil, že tento krok máme udělat už letos.“

Ladronka nabízí atraktivní trať, která účastníky provede celým parkem, a běžci na 10 kilometrů ji absolvují dvakrát. Svou charakteristickou by měla svědčit rychlým časům, protože nemá mnoho zatáček a převýšení není nijak zásadní. Kompletní zázemí závodu se bude nacházet u usedlosti v centrální části Ladronky. Závodníci si zde mohou vyzvednout svá startovní čísla už v sobotu odpoledne a také v neděli před závodem. Zároveň se ještě mohou na poslední chvíli přihlásit,  mnohem výhodnější je však včasná registrace do středeční půlnoci na www.run-tour.cz za zvýhodněnou cenu 300 Kč v případě závodu na 10 km a 200 Kč u poloviční distance.

Na startu se vedle české běžecké špičky představí i zajímavé osobnosti a hvězdy z olympijských her v Londýně: moderní pětibojař David Svoboda, oštěpařka Barbora Špotáková či kajakář Vavřinec Hradilek. Už tradičně nebudou chybět ani herecké hvězdy seriálu Cesty domů.

RunTour České pojišťovny však nebude v Praze jen o běhání. V rámci doprovodného programu je připravena autogramiáda sportovců ASC Dukla, střelba z laserových pistolí a veslařský trenažer. Návštěvníci si zároveň budou moci vyzkoušet kreslení karikatur nebo profesionální přístroj, který na základě diagnostiky došlapu umí doporučit vhodnou běžeckou obuv. Hlavním bodem doprovodného programu pak je koncert skupiny Děda Mládek Illegal Band.

Novinka na běžecké mapě ČR: RunTour České pojišťovny

Seriál RunTour České pojišťovny, společný projekt České pojišťovny a agentury Mather Activation, který loni odstartoval pilotem v Plzni, se pro sezonu 2012 výrazně rozrostl. Připraveno bylo šest závodů po celé České republice a těšit se tak mohli vrcholoví i rekreační běžci v Brně, Liberci, Olomouci, Hradci Králové, Českých Budějovicích a znovu i v západočeské metropoli. Pořadatelé navíc jako bonus po skončení seriálu zařadili dodatečný závod v Praze v parku Ladronka.

Všechny díly seriálu nabízí desetikilometrovou a pětikilometrovou trať, pro děti je připraven kilometrový závod. Nebude chybět nic, co k profesionální závodní sérii patří: šatny, úschovna věcí a samozřejmě i kvalitní občerstvení na trati i v cíli. Všechny výsledky jsou započítávány do celkového pořadí RunTour České pojišťovny (vyjma pražského závodu). Na vítěze jednotlivých hlavních závodů čeká prize money ve výši 5 000 Kč, celkového vítěze seriálu odmění pořadatelé částkou ve výši 10 000 Kč.

Důležitou a nedílnou součástí RunTour České pojišťovny je i propojení s charitativními projekty. Z každého vybraného startovného v jednotné výši 300 Kč na osobu poputuje 50 Kč na dobročinné účely. Vybrané peníze, minimálně pak 300 tisíc Kč, budou posléze předány Dětskému kardiocentru Fakultní nemocnice v Motole, které se zabývá především diagnostikou a léčbou vrozených a získaných onemocnění srdce a velkých cév, poruch srdečního rytmu, poruch srdeční funkce a krevního oběhu u rostoucího a vyvíjejícího se jedince od fetálního období do 18 let věku.

„Již řadu let podporujeme český sport. Skrze náš nový projekt RunTour chceme oslovit nejen vrcholové sportovce, ale hlavně rekreační běžce z řad široké veřejnosti, pro které je běh koníčkem a nedílnou součástí zdravého životního stylu. Věřím, že startovní pole bude početné, a to jak díky atraktivním tratím a kvalitnímu zázemí, tak díky možnosti přispět spolu s Českou pojišťovnou na dobročinné účely,“ říká Milan Beneš, ředitel závodu a náměstek generálního ředitele České pojišťovny pro průmyslové pojištění a zajištění.

„Chceme k běhání a závodům přitáhnout ty, kteří si dřív řekli: „Tohle není pro mě, na to nemám, co bych tam asi tak dělal?“ To pro nás neplatí – je to možná klišé, ale chceme dělat závody opravdu pro každého. Proto taky padla volba na desítku, která je atraktivní nejen pro špičkové závodníky, ale také zvládnutelná pro hobby běžce, kteří teprve začínají nebo běhají hlavně pro svůj dobrý pocit z pohybu,“ doplňuje Martin Pešta ze spolupořadatelské agentury Mather Activation.

Nedílnou součástí běžeckého seriálu RunTour České pojišťovny je jeho charitativní rozměr. Za každého účastníka závodu totiž poputuje 50 Kč na dobročinné účely. Vybrané prostředky pak budou prostřednictvím Nadace České pojišťovny předány Dětskému kardiocentru Fakultní nemocnice v Motole, které se zabývá především diagnostikou a léčbou vrozených a získaných onemocnění srdce. Do dnešního dne bylo vybráno přes čtvrt milionu korun.

Česká pojišťovna se zavazuje věnovat prostřednictvím své Nadace ČP na podporu dalšího rozvoje Dětského kardiocentra FN v Motole minimálně 300 tisíc korun.

Projekt RunTour České pojišťovny a jeho charitativní část podpoří svou účastí i známé tváře televizního seriálu Cesty domů. Protože se děj seriálu částečně odehrává na kardiochirurgii, spojit tuto akci a seriál se přímo nabízí. Herci se do projektu zapojí bez nároku na honorář s odhodláním pomáhat kardiochirurgii i v reálném životě.

„Za všechny pacienty, lékaře i zdravotnický personál našeho dětského kardiocentra děkuji organizátorům běžeckého závodu RunTour České pojišťovny za jejich pomoc. Věřím, že možnost udělat něco pro své zdraví i účast hvězd seriálu Cesty domů přiláká na startovní pole mnoho běžců, kteří tak rovněž přispějí na dobrou věc,“ říká Pavlína Danková, vedoucí odboru komunikace FN v Motole.