ŠKWOR vydává na CD/DVD živák 15 let – Incheba Arena a vyráží na podzimní tour

Datum vydání: 10. 10.

Necelý rok po zcela vyprodaném narozeninovém koncertě v pražské Incheba Areně, kterým kapela kromě patnácti let na scéně oslavila také vydání alba Sliby & Lži, vyjde 10. 10. u Supraphonu na CD + DVD záznam tohoto zatím největšího samostatného vystoupeníŠkworu. Tento živák kapely, je zároveň předzvěstí premiérového koncertu ve Velkém sále pražské Lucerny. Ten proběhne 14. 11. a bude pro kapelu i fanoušky pověstnou třešinkou na dortu aktuálního podzimního tour, jež kapela odstartovala v pátek 19. 9.  v západočeské Toužimi a bude čítat celkem sedmnáct zastávek.

“Celá příprava výročního koncertu v Incheba aréně nám zabrala prakticky rok. Lví podíl na tom má náš manažer Pepé. Byla to pro nás obrovská zkušenost, odpovědnost a samozřejmě velký stres. Vzpomínáme především na to, jak se koncert chýlil do finále, když jsme i přes drobné technické problémy věděli, že všechno dopadlo dobře a že na to budeme my a snad i ty čtyři tisícovky našich fanoušků vzpomínat do smrti,” vrací se s odstupem k loňskému koncertu bubeník Martin Pelc.

Záznam nabídne průřez dosavadní kariérou Škwor, kteří mají na svém kontě včetně novinky již jedenáct alb (z toho osm řadovek, jedno best of a dva živáky). DVD bude obsahovat celkem 29 tracků stejně jako digitální podoba alba, CD pak nabídne z kapacitních důvodů o tři stopy méně. Příznivci kapely se tak mohou těšit na víc než vrchovatou porci audia i videa, kde se navíc v roli exkluzivních hostů představí Kamil Střihavka a Gábina Gunčíková. Na teaser k živáku se můžete podívat zde: http://y2u.be/c6Z3raLFWDw

Na většinu ze zmíněných skladeb v koncertním provedení se můžeme jistě těšit i během aktuálního podzimního turné, v jehož rámci se Škwor zastaví v místech, na která se během jarní části turné nedostalo. Dočkají se mimo jiné fanoušci v Prachaticích (4. 10.), Třebíči (17. 10.), Kadani (25. 10.) nebo Liberci (21. 11.) či Ústí nad Labem (22. 11.). Kompletní výčet všech zastávek podzimního turné najdete níže.

Vrcholem bude bezesporu v úvodu zmiňovaný koncert ve Velkém sále pražské Lucerny, kde kapela vystoupí v pátek 14. 11. a i vzhledem k místu konání by se měl v mnohém lišit jak od klubových koncertů, tak i od toho, který proběhl loni v Incheba Areně. “Přípravy na koncert v Lucerně jsou v plném proudu a samozřejmě se snažíme, abychom nabídli fanouškům opravdu silný zážitek. Bude to opět v jiném pojetí scény, světelného parku a samozřejmě chystáme i speciální setlist, který nám můžou pomoct vybrat fanoušci prostřednictvím našeho webu,” dodává k tomu Pelc.

Dle aktuálních informací z předprodeje se zdá, že výjimečnosti tohoto koncertu jsou si moc dobře vědomi i sami fanoušci, proto vřele doporučujeme s nákupem vstupenek příliš neváhat. K dispozici jsou v síti Ticketpro a to buď za 320,- Kč v případě standardního vstupu, nebo za 550,- Kč v případě VIP vstupenky. Info o předprodeji vstupenek na další koncerty podzimního tour najdete zde: www.skwor.cz/koncerty.

Tour S&L podzim 2014

27.9. Staňkov
3.10. Rakovník
4.10. Prachatice
10.10. Pěnčín u Turnova
11.10. Jilemnice
17.10. Čáslavice u Třebíče
18.10. Křesetice u Kutné Hory
25.10. Kadaň
31.10. Jindřichův Hradec
1.11. Kovářov
7.11. Drnovice
8.11. Hluk
14.11. Praha, Lucerna,Velký sál
21.11. Liberec
22.11. Ústí nad Labem
29.11. Práče u Znojma

TZ, foto: Tomáš Racek