Pivní slavnosti v Břeclavi

Před pěti lety byla znovu zahájena výroba piva v Zámeckém pivovaru Břeclav. Zároveň uplynulo pět let od prvních pivovarských slavností v Břeclavi. A to už je pádný důvod pro velkou oslavu. Tato party nebude jenom o pivu, ale především o zábavě a setkání lidí, kteří milují zlatavý mok, muziku a výborné jídlo. Bude setkáním lidí ze širokého i blízkého okolí, setkáním lidí, kteří se třeba zase po roce potkají a prohodí pár slov. V dnešní době plné shonu a neustálých změn stojí za to se občas zastavit nebo jen zvolnit. Letošní Slavnosti v areálu pod břeclavským zámkem totiž budou v mnohém přelomové.

Návštěvníci najdou v sobotu 10. června zvětšený areál, hlavní vchod se letos přesunul na jiné místo. Samozřejmostí je i speciální rampa před pro hendikepované návštěvníky. „Těší mě, že se Slavnosti břeclavského piva rozrostly až do takovéto velikosti. Po pěti letech již stabilně patří do kalendáře kulturních akcí našeho města a jsem rád, že můžeme být opět partneři,“ prohlásil břeclavský starosta, Ing. Pavel Dominik.

Dvě podia, zóna pivních speciálů i soutěž burgerů

Když oslavovat, tak pořádně, řekli si organizátoři a pro rok 2017 nepřipravili program jeden, ale hned dva. Kromě tradičního podia na louce se totiž otevře také druhá stage, umístěná na nádvoří zámku. Zatímco hlavní podium přivítá ta největší jména české hudební scény – plzeňské Mandrage, kapely Škwor, Wohnout nebo Walda Gang, na zámku je připraven program v lecčems alternativní, ovšem stejně zajímavý. Vedle vítězů Soutěže kapel, folk-rockových RightNow a metalové skupiny Tezaura, se totiž můžete těšit třeba na Jiřího Schmitzera, stále více populární brněnskou partičku We On The Moon, hodně originální zpěvačku Muchu nebo energií nabitý nášup v podání Circus Brothers.

Břeclavský zámek, konkrétně jeho nádvoří, však nebude cílem pouze milovníků hudby. Na své si zde přijdou také fandové piv vařených v regionálních minipivovarech. Zóna pivních speciálů nabídne ochutnávku produkce šesti pivovarů a ještě se k tomu dozvědět něco o samotné výrobě piva nebo surovinách.

Po letošních Slavnostech bychom se také měli dozvědět, která z pěti restaurací umí připravit ten nejlepší burger. Kuchaři z Brna, Kyjova nebo Břeclavi totiž nabídnou jeden soutěžní burger a bude jen na návštěvnících, aby hlasovali, který je nejlepší. Tři vylosovaní hlasující se mohou těšit na ceny od piva Podlužan.

Přijít včas se vyplatí

Letošní Slavnosti mají prodlouženou večerku, protože končí až ve dvě ráno vystoupením DJ Dead Sailora v Zámecké vinárně. Ovšem areál se otevře už v 11 hodin a určitě se vyplatí přijít dřív. Pro všechny je totiž připravená lákavá nabídka Happy „two“ Hour, kdy bude desítka pivo za deset korun. Dalším důvodem proč do areálu pod břeclavský zámek dorazit dříve jsou prohlídky pivovaru a nově také zámecké věže, kam v minulých letech přístup nebyl. Organizátoři očekávají, že bude o obojí velký zájem, kdo se tedy nechce mačkat ve frontě, ať přijde včas. Ostatně jedna z hlavních hvězd, skupina Škwor, vystoupí na podiu už ve 14 hodin odpoledne.

Vstupenky v předprodeji jsou za výhodnou cenu pouze do 4. 6. po té budou pouze na místě za Kč 390,-

www.slavnostibreclavskehopiva.cz