Smrtonosná past: Opět v akci

 

Varování laskavému čtenáři:

Jsem velký zastánce policisty McClane a jeho první 3 filmy hodnotím ve svém filmovém žebříčku velmi vysoko a mohu je vidět kdykoli. Čtvrtý, tedy předposlední díl série, mě i přes počáteční skepsi bavil, ale tak nějak to nebylo ono.  Proto se mi nelze divit, že jsem nešel na díl pátý úplně nadšený.

Některé věci by se prostě neměly dělat. Jako třeba chodit před 23. hodinou do baru, volit Zemana za prezidenta a do nekonečna točit filmová pokračování.  Producent zjistil, že se mu drolil beton na heliportu, a tak potřeboval co nejrychleji co nejvíce peněz. Protože přijít s novou myšlenkou je příliš drahé, je nejlepší nějak recyklovat starší kousek. Buď přefilmovat něco z dob minulých, nebo natočit pokračování osvědčené série. Bohužel, u McClane došlo na 2. možnost. Natočilo se nové pokračování se vším tím nezbytným klišé. Děj se odehrává v Moskvě, kde jinde je více padouchů, že? Je samozřejmě plný výbuchů a ehm… vypjatých situací.Die-Hard-5-Trailer

Pokrok, respektive Hollywood, nelze zastavit a máme zde pátý a lehce doufám, že již poslední díl Smrtonosné pasti.  O čem hovoří anotace filmu, a co jsem viděl na plátně, mě lehce mate. Pořád někdo někam utíkal, něco někde bouchalo a já vlastně nevěděl proč. Ve filmu se seznámíte s McClane mladším, se spoustou patosu, hektolitry krve, potu, nespočtem padouchů, u kterých jsem nevěděl, proč jsou padouši, protože mi přišli tak nějak sympatičtí víc než otec a syn McClaneovi.  A nebylo by to klasické pokračování, kdyby se neobjevilo pár odkazů na díly minulé. Ano, objeví se, ale tak nějak nudně, nezáživně, prostě nic.

Mám rád takové ty hláškami nabyté, na mozek ne moc náročné filmy. Pro odreagování s pytlíkem nachos a láhví červeného vína neznám nic lepšího. Bohužel zde se nic takového nekoná.  Pátý díl je taková nuda, kde jak jsem napsal výše, stále něco vybuchuje, stále někdo někam běží a po někom střílí. Scénáristé se ani neobtěžují vysvětlit, proč tomu tak je.  A nejhorší na tom celém je to, že to není ani ten McClane, kterého mám rád. Žádné pořádné hlášky, žádná pointa, žádný příběh, prostě divné a o ničem.

Prostě Skok+ nedoporučuje. Maximálně dávám 30%. Raději se koukněte na starší díl, budete spokojenější.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Qpc4Z8i9omk[/youtube]