Kód Semtex Escape Rooms Prague Recenze

Kód SEMTEX Escape Rooms Prague

Název místnosti je inspirován světově známou plastickou trhavinou, která se vyrábí u nás v Pardubicích. Zažijete příběh šíleného pyrotechnika, který byl propuštěn z armády a teď se chce mstít…

Místnost je v samotném centru Prahy na jedné z nejkomerčnějších ulic – Na Příkopech. Autem sem rozhodně nejezděte. Parkování by mohl být trochu oříšek. Zato si můžete vybrat, zda vystoupit na Můstku nebo Náměstí Republiky, protože pasáž Černá Růže je někde mezi. Velký světelný baner po levé straně za vstupem do pasáže a značka na zvonku je snadno k nalezení. Sportovci pak mohou využít stoupání po schodech do 4. patra, kde se místnosti nachází. My jsme využili výtah. Zázemí je veliké, protože na stejné adrese jsou k dispozici hned dvě únikové hry “Kód Semtex” a “Totalitní Československo”. Pravděpodobnost, že se setkáte s jiným týmem je veliká. O své věci se však bát nemusíte, protože pro Vás provozovatel připravil uzamykatelné skřínky. Potěší Vás možnost zakoupení nápojů za rozumné ceny a rovněž sociální zařízení je zde samozřejmostí.

Průběh hry

Jak bylo zmíněno, název řádně vypovídá o tom, co bude vaším úkolem na dalších maximálně 60 minut a ani o sekundu více. Tolik času totiž budete mít k tomu, aby jste zneškodnili bombu a zachránili centrum Prahy. Tato místnost se řadí se do menšiny místností v Praze, které jsou poháněné moderní dobou a náležitě využívají technické možnosti, které se s touto volbou otevírají. A že si tvůrci při trvorbě dali záležeti, můžeme jen potvrdit. Celou dobu něco mačkáte, zapojujete nebo skládáte. Různé věci svítí nebo se je snažíte rozsvítit či rozpohybovat. Milovníci technicky založených místností se rozhodně mají na co těšit. Fyzici, technici i chemici si zde přijdou na své. Najdete zde ovšem i zdánlivě neřešitelné úkoly. Poté co je vyřešíte, si budete klepat na čelo, jak snadné byly a právě v tu chvíli zažijete pocit sladkého vítězství. Interiérové prvky jsou trochu zvláštní – nesourodé a daly by se popsat jako kombinace produktů z následujících obchodů Ikea, Hornbach a sklad civilní obrany. Interiér Vás sice do děje plně nevtáhne, ale na zážitku ze hry to příliš neubírá. Zejména proto, že na všechny rekvizity lze sahat a použít je k splnění herních úkolů. Všechny řídící prvky hry jsou dobře skryty a tak Vám zážitek ze hry nekazí značky s nápisem nesahat.

Co bychom zlepšili?

Místnost nemá žádné významné nedostatky, které by bylo třeba odstranit.

Proč navštívit tuto místnost?

Pokud jste příznivci technických úkolů a nepotrpíte si příliš na děj, tak je tato místnost vhodná právě pro Vás. Nezáleží na tom zda jste začátečník nebo pokročílí v obou případech je tato místnost pro Vás vhodná.

Souhrn

Semtex se řadí do dražších místností v Praze. Úroveň ovšem této ceně odpovídá a návštěva je dobrá zábava i pro zkušené hráče, kteří již mají stejně jako my lecos za sebou. Ve 4 zkušených lidech se nudit nebudete a pokud máte s sebou nováčky, plnou kapacitu místnosti můžete bez obav naplnit. Tam kde místnost ztrácí na kvalitě propracování interiériu, tam získává na kvalitě úkolů, které jsou silným zážitkem. Technologických místností v Praze moc nenajdete a i proto tuto hru doporučujeme.

Více info na http://escapemania.cz/