FMX jam 2012

Čtvrtek 23. 8. brzké dopoledne, louka před zážitkovou restaurací Port 62. Slunečné počasí, první bruslaři na dráze, občas nějaký cyklista, skupinka pořádkových policistů tužící svoji formu v plážovém volejbalu. Nic neobvyklého. Jen pár bystřejších si všímá, že na louce rostou všelijaké stany. Část dráhy je zapáskována a za ní stojí podivné auto s rampou. Místní personál tahá sudy k pípám, jako by očekával víc než žíznivé cyklisty, maminky na mateřské a pejskaře. A taky že ano!  Odpoledne už to není obyčejná louka, ale Freestyle park Modřany.

Do Freestyle parku přijelo na pozvání pořadatele a špičkového jezdce Martina Koreně několik pozvaných hvězd Freestyle motocrossu. Byli mezi nimi Remi Bizouard,  Alastayer Sayer, Nick Franklin, Fredrik Johansson a úřadující mistr světa Libor Podmol. Celkem se sešlo 14 jezdců, kteří mezi sebou soutěžili o Snickers Nutcase Best Trick. Program začal v 15 hodin tréninkem. To už byla v areálu poctivá tisícovka fanoušků hltající každý skok, který odměnili potleskem. Potlesk byl důležitý, neboť neexistovala porota a hráči se hodnotili mezi sebou, takže se mohli nechat ovlivnit. Během celé akce hrál DJ střídající se s živými kapelami. V době, kdy se neskákalo, diváci se nenudili. Mohli využít chill out zón, kde si mohli přečíst časopis Maxim, který rozdávali maxihostesky. Vylézt na obří nafukovací snickersku, nebo si čas zkrátit v nekonečné frontě na pivo a grilované maso. Program vyvrcholil před osmou hodinou vyhlášením best tricku. O vítězi nebylo pochyb. Stal se jím Libor Podmol, jehož skoky byly nejšílenější a nejpropracovanější. Ne nadarmo je v současné době na druhém místě seriálu mistrovství světa. Určitě bych doporučil shlédnout film o tom, jak se stal mistrem světa Tomorrow Will by Bether.

Program pokračoval autogramiádou, punkovým koncertem skupiny Queens of Everything, Twisted Rod a závěrečnou party v podpalubí lodě. O tom, ale musí napsat někdo jiný neboť tomuto druhu zábavy redakce Skok+ neholduje.

[embpicasa id=“5781735732926368033″]