FC Barcelona – Real Madrid 3:2 “aneb Tito vrací úder”

Jak už máme zažité, v úterý a ve středu se ve večerních hodinách servíruje nejlepší fotbal zvaný Liga Mistrů. Tento čtvrtek ale nabídl podobné menu v podobě prvního zápasu španělského Superpoháru mezi Barcelonou a Realem Madrid. Slavné El Clásico nabízí vždy to nejlepší, co od fotbalu můžeme čekat. Ne jinak tomu bylo včera večer na Nou Campu.

Svojí premiéru proti Realu si na lavičce Barcelony prožil trenér Tito Vilanova, který před touto sezónou přestoupil k A-týmu z rezervního týmu. Na souboje s Realem si ale určitě pamatuje. Byl to právě on, koho Mourinho dloubl do oka během loňského zápasu španělského Superpoháru.

Domácí Barcelona začala zápas ve svižném tempu a narukovala na svého úhlavního „nepřítele“ se svou hrou známou z posledních sezón. Jakoby na hřišti byla stále vidět práce Pepa Guardioly.
Hru „nepůjčme klukům z Realu míč“ ukončuje až střelou z dálky Pique. Míří však nad branku Casillase. To běží 16. minuta zápasu. Netrvá dlouho a Barcelona si připravuje první vážnou šanci. To z pravé strany nachází Dani Alvés ve vápně Messiho, ten však míří těsně vedle Casillasovi branky.
Hráči Realu Madrid se snaží dostat míč pod svou kontrolu, to se jim však moc nedaří. Po zisku míče o něj opět rychle přícházejí.  Na konci další akce Barcelony je opět Messi, který přebral míč před pokutovým územím a levačkou mířil opět vedle.  Z této pozice se Messi vetšinou nemílí.
Ve 30. min na sebe upozorňuje také Ronaldo. Fauluje Sancheze. Ale z gest Ronalda můžeme usoudit, že se rozhodčí  100% spletl. Svoje pravé umění však předvádí u své levé čáry o několik minut později, kde svými kličkami obchází Alvese, jeho centr však v pokutovém území Benzemu nenachází. První poločas zakončuje volný přímý kop Xaviho, který nasměruje střelu jen do postavené zdi. Z následného rohu však hráči Barcelony nic nevytěžili. Poločas končí 0:0.

Do druhé půle nastupují oba týmy v nezměněných sestavách. Hráči  Realu Madrid nejspíš obdrželi od Mourinha za první půli v kabině „fén“ a na hře to je vidět. Snaží se být aktivnější, napadají, více běhají. V 53. minutě se snaží Alexis vymodlit na rozhodčím penaltu, ale stejně jako v první půli zůstává píšťalka rozhodčího němá. O minutu později se poprvé mění skóre, k nelibě domácích fandů je to právě Ronaldo, kdo si naběhl na rohový kop a hlavou otevřel gólový účet zápasu. 0:1
Nestačí ho ani pořádně oslavit a na druhé straně srovnává Pedro. Dlouhý pas za obranu skvěle přebírá a nedává Casillasovi šanci. 1:1
V 69. minutě je ve vápně faulovaný Iniesta a nyní rozhodčí neváhá. Ukazuje na pokutový kop. Ten bezpečně proměňuje Messi a otáčí stav zápasu na 2:1.
Druhý gól vlil krev do žil domácím a jejich aktivita přináší ovoce. V 77. minutě zamotává hlavu hostům Iniesta a jeho přihrávku mezi obránce zužitkoval s přehledem Xavi 3:1. Stadion zpívá, takový výsledek, ještě navíc proti Realu, se musí do odvety líbit. V závěru zápasu mohl gólový účet navýšit Messi, ale Casillas vytahuje proti němu skvělý zákrok a odvrací tak hrozící debakl. Z následného rychlého protiútoku vytváří Valdés obrovskou hrubici a špatným zpracováním předkládá Di Maríovi gól zdarma. Tento gól se bude v konečném součtu učitě počítat…

Odveta se hraje příští středu na stadion Santiaga Bernabéua od 22:30CET.

FC Barcelona – Real Madrid 3:2 (0:0)
Branky: 56. Pedro, 70. Messi z pen., 77. Xavi – 54. Ronaldo, 85. Di María