Sparta vzdává hold ve speciálních dresech a před zcela zaplněnou arénou

Šestý ročník akce Sparta vzdává hold se blíží. Tradičnímu projektu na podporu složek Integrovaného záchranného systému je jako vždy věnován celý leden. Vrcholem jsou domácí duely s Hradcem Králové tuto neděli a proti Karlovým Varům příští pátek. Na tyto dva zápasy Sparta věnovala příslušníkům armády, hasičům, záchranářům a policistům tisíce vstupenek. Na obě utkání tak bude hlediště zcela zaplněné. Duel s Energií 30. ledna navíc sparťané sehrají ve speciálních dresech, které půjdou následně do dražby. Její výtěžek bude věnován Nadaci policistů a hasičů a Vojenskému fondu solidarity.

„V této sezoně jsme zvolili pro akci Sparta vzdává hold model, v kterém jsou patrony jednotlivých složek hráči, legendy a jejich potomci,“ vysvětluje Robert Speychal, výkonný ředitel Sportovního holdingu Praha, pod jehož křídly Sparta funguje. „Chceme touto cestou myšlenku úcty a podpory záchranných složek předat i mezi mládež, ukázat dětem, co policisté, hasiči, záchranáři a vojáci podstupují každý den,“ doplňuje Speychal.

Tvářemi letošního holdu jsou tak současný extraligový útočník Jaroslav Hlinka se synem Tomášem, který působí ve druhé třídě sparťanské mládeže. Spolu s nimi obránce A-týmu Michal Barinka a jeho syn Marcel, jenž hraje za osmou třídu. Dalšími jsou členové Klubu legend HCS Jiří Kochta s vnukem Tomem a Richard Žemlička se synem Ríšou.

Šestý ročník akce Sparta vzdává hold bude vrcholit již tuto neděli duelem s Hradcem Králové a zejména 30. ledna soubojem s Karlovými Vary, kterému bude předcházet velkolepý úvodní ceremoniál. Vedle vizuálně atraktivní techniky záchranných složek se na ledě představí konkrétní příslušníci armády, policisté, hasiči, záchranáři se svými příběhy, které díky nim neskončily tragicky.

„Na oba zápasy byly uvolněny vstupenky pro členy složek Integrovaného záchranného systému v hodnotě více než dva miliony korun. Předpokládáme tedy při obou utkáních zcela zaplněná hlediště,“ říká Speychal. Fanoušci si ještě mohou zajistit poslední vstupenky na Zákaznickém centru Tipsport areny nebo prostřednictvím sítě Ticketportal.

Poslední lednové utkání odehraje Sparta ve speciálních svítivě žlutých dresech s reflexními prvky, které odkazují nejen k jednotlivým složkám IZS a jejich uniformám, ale obecně upozorňují na důležitost bezpečnostních prvků. I fanoušci budou na utkání s Karlovými Vary speciálně vyzbrojeni. Při vstupu do Tipsport areny dostanou žluté reflexní pásky, které je sjednotí s hráči a společně tak vzdají hold.

Unikátní dresy, v nichž Sparta odehraje pouze utkání s Karlovými Vary, budou mít možnost poprvé vidět sparťanští fanoušci v produkci multimediální kostky nad ledem při nedělním utkání s Hradcem Králové. Jejich další prezentace se objeví na oficiálních webových stránách a FB profilu v pondělí.

„Dresy půjdou ihned po utkání s Karlovými Vary do aukce, jejíž výtěžek Sparta věnuje Nadaci policistů a hasičů a Vojenskému fondu solidarity,“ uzavírá Robert Speychal, který je zároveň velitelem aktivních záloh Středočeského kraje.

Děkujeme společnosti ATLETICO s.r.o., výrobci dresů „A“ týmu HC Sparta Praha, za podílení se na přípravách a vývoji dresu „Sparta vzdává hold 2015“. Děkujeme také společnosti ČD české dráhy za podporu akce „Sparta vzdává hold 2015“.

TZ, hcsparta.cz