Svátek zamilovaných se špičkovým evropským fotbalem

UEFAZimní pauza, která se milovníků fotbalu zdála jako nekonečná, dnes končí. Ve 20:45 budou rozehrány první zápasy fotbalové Ligy mistrů. Na ní ve čtvrtek naváže pro “méně úspěšné týmy“ Evropská liga. Postupová matematika je jasná. Každý gól může rozhodnout. Hraje se systémem doma – venku a vždy postupuje jen jeden tým.

První duely slibují mnoho napětí. Skotský Celtic, který suverénně vede svoji ligu s náskokem 18ti bodů a v základní skupině LM postoupil na úkor daleko favorizovanější Chelsea, přivítá italského mistra Juventus Turín. Za ním stojí útočná síla v podobě Vučinić, Bendtner, Anelka. V bráně mají italskou legendu Gianluigiho Buffona.

Druhým zápasem, který se hraje v úterý je souboj mezi Valencií a Paris SG. Za PSG ještě nenastoupí nová posila David Beckham. V tomto zápase bude zajímavé sledovat švédského snajpra Zlatana Ibrahimoviće, jenž se v základní části LM ze střelce přeměnil v nahrávače. Bilance základní skupiny 6 zápasů – 2 góly a 5 asistencí.

Ve středu se hrají další dva duely. Š. Doněck – Dortmund a zápas zápasů Real Madrid – Man. Utd. Christiano Ronaldo, hraje proti svému bývalému zaměstnavateli, ve kterém byl ikonou a dostal ho do velkého fotbalu.top-evropska-liga

Všichni očekáváme, jak se po zimě připravila na své evropské zápasy Sparta a Plzeň. O zápasu Sparty s Chelsea není asi třeba nic psát. Kvalita Chelsea je nezpochybnitelná. Jen musíme doufat, že teplota pod bodem mrazu a občasné sněžení se nepodepíše na kvalitě zápasu. Plzeň čeká v Italské Neapoli o poznání příjemnější počasí. Kromě samotných soubojů bude zajímavé sledovat, jak se povede novým posilám v útoku obou klubů Sparťana Lafaty a Plzeňáka Tecla.

Předem bych se chtěl omluvit všem ženám, manželkám a milenkám, že na Den svatého Valentýna pravděpodobně budete až těmi druhými. Ale nezoufejte, jistě se dá svátek zamilovaných doslavit o den později na hokejovém derby Sparty se Slávií.

tabulka