Talentovaný gólman Lukáš posilou Lva

levLev ve svých plánech myslí i na budoucnost. Třetím brankářem v následující sezoně bude Jan Lukáš, kterého Lev získal z Olomouce. Dvacetiletý gólman podepsal s pražským týmem KHL dvouletý kontrakt.

Jan Lukáš se narodil 2. června 1993 v Olomouci a právě s hanáckou metropolí spojil své hokejové začátky. Ve všech mládežnických kategoriích platil za velký talent a v dorostu i v juniorce zastával pozici gólmanské jedničky. V sezoně 2010/2011 měl dokonce ze všech brankářů v dorostenecké extralize nejlepší procentuální úspěšnost zákroků.

V roce 2011 poprvé oblékl dres náhradního mužstva. Za reprezentační devatenáctku odchytal sedm zápasů. Sezona 2012/2013 pak vyšla 183 cm vysokému brankáři na výbornou. Díky výkonům v olomoucké juniorce si vysloužil pozvánku na MS dvacetiletých v Ufě, kde působil v roli trojky. V tom samém ročníku ještě stihl dovést juniorku Olomouce k extraligovému bronzu a v dubnu dostal šanci ukázat, co umí v extraligové baráži dospělých. V premiérových zápasech v mužské kategorii se mu  dařilo. Ve třech zápasech dostal pouze čtyři góly a procentuální úspěšnost zákroků udržel nad 96 %.

levpraha.cz; foto: hc-olomouc.cz