Tata Bojs až na kost

Jeden mrazivý večer na konci října si nechala jedna z nejoblíbenějších kapel tuzemské scény na netradiční  počin, kterým zkombinovala koncert s promítáním nového klipu a představením DVD.

Vše proběhlo v kině Atlas na pražské Florenci a jako hlavní důvod k této akci byl nedávno slavnostně uvedený 3D videoklip, který Tata Bojs jako první hudební skupina v ČR natočili a představili na koncertě v pražském SaSaZu před dvěma týdny. Všichni členové kapely byli přítomni a hlavně Milan Cais od začátku zdůrazňoval neformálnost celé akce, která byla vskutku komorní. Hned na začátku nemohlo proběhnout nic jiného než promítání 3D videoklipu, ke kterému všichni dostali 3D brýle. Klip Homo Demo získal s 3D prvky skutečně nový rozměr a sklidil po promítnutí velký aplaus. Typicky ve stylu Tata Bojs, baskytarista a vtipálek Mardoša prohlásil, že když je klip 3D, měli bychom se na něj podívat alespoň třikrát. Nakonec došlo na promítání dvojí, čímž jsme si mohli plně vychutnat všechny „fóry“, které kluci z Tata Bojs a dobrovolníci z řad fanoušků v klipu přichystali.

Dalším bodem programu, který si skupina přichystala, byl samozřejmě koncert, který ale v podmínkách malého pražského kina byl skutečně komorní. Sama kapela prohlásila, že koncert je jedinečný hlavně tím, že takto ořezané vystoupení ještě neproběhlo, zkrátka Tata Bojs ohlodáni až na kost. Několik písniček v tomto provedení zaznělo ve světové premiéře a třeba Elišce nebo Ztraceni v překladu byly opravdu skvělým zážitkem, protože všichni členové kapely, hlavně Bublajs, dali do koncertu, jak je to jejich  zvykem, svoje maximum.

Celý večer se nesl v lehkém neformálním duchu a prohlášení Bublajse, že hlavním bodem programu je pitka na baru po akci, vystihuje pohodovou atmosféru celé akce. Prostě další skvělý zážitek s oblíbenou kapelou, která na závěr ještě představila nové DVD z koncertu na Letné přesně před rokem, které bylo celé promítáno v sále kina pro opravdové vytrvalce. Redakce Skokplus důrazně doporučuje!