The Wine Cellar – Zazen resort

Články o vinicích a vinohradech jsme již publikovali, ale tentokrát Vám chceme přiblížit atmosféru přímo z naprosto unikátních vinných sklípků, nejen z Čech a Moravy, ale i ze světa.

Jako první se nám představí naprostý unikát z Nového světa vín, z rajského ostrova Koh Samui, v pohádkovém Thajsku, Resort Zazen.

Resort Zazen se nachází v severní části ostrova na pláži Bophut. Pro představu, jedná se o supermoderní 5* areál velmi vhodně a citlivě zasazený do přírodní rezervace plné palem a jezírek. Je jak stvořený pro oddávající se páry toužící po romantice, ale zároveň dokáže nadchnout i toho nejnáročnějšího zákazníka. O resortu jako takovém snad ale někdy později.

Vinný sklípek se nachází v podzemí hned u vchodu do Zazen restaurace. Nutno podotknout, že restaurace samotná leží necelých 30 m od pláže a sklípek je tedy vybudovaný pod úrovní moře.

Strop je vyroben ze skla, aby se hosté mohli dívat do sklípku shora. Je postaven výhradně z cihel a má zhruba 30cm tlusté zdi. Dvě chladící jednotky kontrolují teplotu a udržují stabilně 18°C. Obě klimatizace se pravidelně přepínají do odvlhčujícího módu, aby zde udrželi vlhkost kolem 70%. Skrytá čerpadla neustále odsávají vodu, aby agresivní mořská sůl nenarušila zdivo.

Vinný sklípek má prostor na 900 lahví plus dalších 200 lahví pojmou specializované lednice na bílé a rosé vína. Ve sklípku se také nachází 2 staré sudy pro dekorativní účely, umožňující řízenou degustaci pro malou audienci.

Vinný sklípek byl oficiálně otevřen v srpnu 2010 a od té doby se neustále vyvíjí, jak portfoliem nabízených lahví z celého světa, tak vybavením, do kterého byly zainvestovány nemalé investice.

Při výběru vín zde dbali na poskytnutí co nejširší škály, naleznete zde značky z hlavních regionů 16 různých zemí ve Starém i Novém světě.

Něco podobného neexistuje nikde jinde na ostrově a troufám si říct, že ani v celém Thajsku. Abychom uspokojili poptávku našich hostů, museli jsme oslovit téměř všechny dovozce vín v Thajsku, celkem 22. Tvrdí Claudio, manažer restaurace.

Aby mohli v Zazenu nabídnout ty nejlepší služby, vlastní restaurace nepřeberné množství náčiní určeného pro vinný servis. Nekonečné série dekantovacích nádob jak pro mladá tak i stará vína, mnoho typů vývrtek a samozřejmě všechny možné skleničky (Bordeaux, Burgundy, na sladká vína a Champagne flétny). Všechna vína nabízená ve skle jsou zchlazena a vzduch je odčerpán při zavření lahve.

Plně proškolený personál je Vám k dispozici a připraven zodpovědět jakoukoliv otázku ze světa vín. Místní a mezinárodní producenti vín jsou zde pravidelně vítáni, aby poskytly své myšlenky a názory ohledně produkce jak hostům, tak obsluhujícímu personálu.

DSCN4249 DSCN4261 DSCN4259 DSCN4260 DSCN4258 DSCN4253 DSCN4247 DSCN4279

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kdo by chtěl sklípek navštívit osobně, může si schůzku domluvit pres internetové stránky.

UNIQUE LUXURY, UNPARALLELED SERVICE