The Wine Cellar – Zazen resort

Články o vinicích a vinohradech jsme již publikovali, ale tentokrát Vám chceme přiblížit atmosféru přímo z naprosto unikátních vinných sklípků, nejen z Čech a Moravy, ale i ze světa.

Jako první se nám představí naprostý unikát z Nového světa vín, z rajského ostrova Koh Samui, v pohádkovém Thajsku, Resort Zazen.

Resort Zazen se nachází v severní části ostrova na pláži Bophut. Pro představu, jedná se o supermoderní 5* areál velmi vhodně a citlivě zasazený do přírodní rezervace plné palem a jezírek. Je jak stvořený pro oddávající se páry toužící po romantice, ale zároveň dokáže nadchnout i toho nejnáročnějšího zákazníka. O resortu jako takovém snad ale někdy později.

Vinný sklípek se nachází v podzemí hned u vchodu do Zazen restaurace. Nutno podotknout, že restaurace samotná leží necelých 30 m od pláže a sklípek je tedy vybudovaný pod úrovní moře.

Strop je vyroben ze skla, aby se hosté mohli dívat do sklípku shora. Je postaven výhradně z cihel a má zhruba 30cm tlusté zdi. Dvě chladící jednotky kontrolují teplotu a udržují stabilně 18°C. Obě klimatizace se pravidelně přepínají do odvlhčujícího módu, aby zde udrželi vlhkost kolem 70%. Skrytá čerpadla neustále odsávají vodu, aby agresivní mořská sůl nenarušila zdivo.

Vinný sklípek má prostor na 900 lahví plus dalších 200 lahví pojmou specializované lednice na bílé a rosé vína. Ve sklípku se také nachází 2 staré sudy pro dekorativní účely, umožňující řízenou degustaci pro malou audienci.

Vinný sklípek byl oficiálně otevřen v srpnu 2010 a od té doby se neustále vyvíjí, jak portfoliem nabízených lahví z celého světa, tak vybavením, do kterého byly zainvestovány nemalé investice.

Při výběru vín zde dbali na poskytnutí co nejširší škály, naleznete zde značky z hlavních regionů 16 různých zemí ve Starém i Novém světě.

Něco podobného neexistuje nikde jinde na ostrově a troufám si říct, že ani v celém Thajsku. Abychom uspokojili poptávku našich hostů, museli jsme oslovit téměř všechny dovozce vín v Thajsku, celkem 22. Tvrdí Claudio, manažer restaurace.

Aby mohli v Zazenu nabídnout ty nejlepší služby, vlastní restaurace nepřeberné množství náčiní určeného pro vinný servis. Nekonečné série dekantovacích nádob jak pro mladá tak i stará vína, mnoho typů vývrtek a samozřejmě všechny možné skleničky (Bordeaux, Burgundy, na sladká vína a Champagne flétny). Všechna vína nabízená ve skle jsou zchlazena a vzduch je odčerpán při zavření lahve.

Plně proškolený personál je Vám k dispozici a připraven zodpovědět jakoukoliv otázku ze světa vín. Místní a mezinárodní producenti vín jsou zde pravidelně vítáni, aby poskytly své myšlenky a názory ohledně produkce jak hostům, tak obsluhujícímu personálu.

DSCN4249 DSCN4261 DSCN4259 DSCN4260 DSCN4258 DSCN4253 DSCN4247 DSCN4279

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kdo by chtěl sklípek navštívit osobně, může si schůzku domluvit pres internetové stránky.