Rozhodly neproměněné šance

Sparťanští fotbalisté skončili pro sezónu 2014/2015 v Evropské lize. V Bernu totiž podlehli BSC Young Boys 0:2. V zápase, ve kterém si vypracovali šance oba týmy, byli domácí efektivnější a trenér Lavička označil právě neproměněné šance za hlavní důvod prohry.

„Prožíváme celé zklamání v celém týmu. Zápas nabídl šance na obou stranách, ale my jsme je bohužel nevyužili. Domácím se také nedařilo dlouho vstřelit branku, i díky skvělým zákrokům Marka Štěcha, ale poté je posadila na koně penalta,” hodnotil zápas trenér Lavička.

“Dařilo se nám dostat i přes jejich obranu do šancí, ale je pravda, že domácí byli ve druhém poločase agresivnější a hráli na větší riziko. Naší hře chyběla větší přesnost. Závěrečný tlak a zjednodušení hry s příchodem ofenzivních hráčů, nakonec bohužel ke gólu nevedl,“ řekl zklamaně trenér Lavička na tiskové konferenci.

„Blízko k vyrovnání byl Mario Holek, ale bohužel přestřelil. Pak už jsme hráli na riziko a domácí nás potrestali druhou brankou. Nezbývá nám, než pracovat dál ještě tvrději,“ pokračoval Lavička, kterému chyběl zraněný kapitán David Lafata, jenž se nestihl uzdravit.

„David Lafata je samozřejmě klíčový hráč, ale nechceme se na to vymlouvat. David i lékařský tým udělali maximum, aby byl v pořádku, ale nepovedlo se to. Je možné, že některou z šancí by David proměnil, ale to jsou jen spekulace,“ uvedl sparťanský kouč.

„V Evropské lize jsme odehráli velmi dobré zápasy, získali deset bodů, což by v jiné skupině možná znamenalo postup, ale prožíváme zklamání, protože postup byl blízko. Musíme pracovat dál ještě tvrději,“ řekl trenér. „Díky všem fanouškům, kteří nás přijeli povzbudit do Bernu, moc si toho vážíme,“ dodal kouč.

29740_vac_3644

TZ, foto: zdroj: sparta.cz