Čeští ragbisté vyhráli ve své divizi evropský šampionát

Českému národnímu týmu se podařilo získat titul na Mistrovství Evropy mužů v sedmičlenném ragby v divizi B Sever, které se konalo v sobotu 28. června 2014 v Říčanech u Prahy. Vítězstvím Češi potvrdili roli favorita a zároveň si zajistili postup do vyšší divize pro příští rok, tj. divize A.

V sobotu 28. června 2014 proběhlo v Říčanech u Prahy Mistrovství Evropy v sedmičlenném ragby mužů v divizi B Sever. Celkově se ve dvaceti zápasech o titul utkalo osm evropských týmů pocházejících z České republiky, Norska, Lucemburska, Slovenska, Bosny a Hercegoviny, Estonska, Běloruska a Islandu.

Jediné mužstvo, které během celého turnaje nenašlo přemožitele, byl český národní tým, a i ve finále přesvědčivě porazil svého soupeře, jímž bylo Norsko, a to 35:7. „Věděli jsme, že do turnaje vstupujeme jako favorit a máme jediný cíl – postup. První dva zápasy proti Bělorusku a Estonsku jsme zvládli, se Slovenskem jsme si vybrali slabší chvilku, pustili jsme soupeře do vedení, ale když jsme skóre otočili, věděl jsem, že to bude dobré. Semifinále bylo také v klidu a finále proti Norsku bylo překvapivě snazší, než jsme čekali,“ uvedl po turnaji Antonín Brabec, trenér a sportovní ředitel České rugbyové unie.

Naši reprezentanti si tak odvezli domů titul mistrů Evropy v divizi B Sever a zajistili si návrat do divize A pro příští rok. Stříbro ze šampionátu se podařilo získat Norům, bronz si domů odvezl tým z Lucemburska.

Výsledky finálových zápasů:

zápas o 7. místo: Island x Bělorusko 12:19

zápas o 5. místo: Estonsko x Bosna a Hercegovina 17:19

zápas o 3. místo: Lucembursko x Slovensko 26:7

zápas o 1. místo: Česká republika x Norsko 35:7

b-01

TZ, foto: Martin Flousek