Čtvrtfinále Česká pojišťovna play off – Litvínov se v sérii ujal vedení nad Plzní, Sparta promrhala náskok a vedení v sérii se ujal Třinec

lit-01HC VERVA LITVÍNOV – HC ŠKODA PLZEŇ

Série mezi Litvínovem a Plzní se stěhovala za vyrovnaného stavu série (1:1) na půdu severočechů. Dosavadní souboj těchto dvou rivalů příliš branek neviděl a zápasy rozhodovaly pouze přesilové hry. Do dnešního utkání vstoupili domácí ofenzivně naladěni, a již od prvního momentu tak měl Mazanec v hostující brance plné ruce práce. Střeleckou převahu chemiků zúročil poprvé již v 10. minutě Martynek, který se zároveň postaral o první branku série při hře pět proti pěti. Ve zbylé části první třetiny domácí branku nepřidali, což vzhledem ke střelecké převaze v poměru 15:6 dávalo hostující Plzni dost velkou naději.

Ve druhé třetině se o zápis do listiny střelců snažili i hosté, ovšem domácí brankář byl proti. Naopak ve 26. minutě napřáhl od modré čáry Ručinský, který tak trošku nachytal na švestkách Mazance – 2:0 pro domácí. Jak čas utíkal, byla k vidění spíše taktická hra ze strany domácích, kdy chemici vycházeli především ze zajištěné obrany a úspěšně odráželi útočné počínání hostů. V samotném závěru se hosté pokoušeli o korekci výsledku při hře bez brankáře, ovšem neúspěšně. Při vhazování ve vlastním pásmu se ujal kotouče Lukeš, projel po mantinelu do útočného pásma, odkud servíroval přesnou přihrávku Majdanovi, který střelou do prázdné klece rozjásal vyprodanou domácí halu potřetí. Domácí Litvínov se po dnešní výhře 3:0 ujal vedení v sérii 2:1.

HC VERVA LITVÍNOV – HC ŠKODA PLZEŇ 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Martynek (Trávníček), 26. Ručinský (Stříteský, Baláž), 59. Majdan (Lukeš, Hübl)
Vyloučení: 11:12, navíc Vampola (Plzeň) 10 min
Diváci: 7000 (vyprodáno). Stav série: 2:1

HC Verva Litvínov: Francouz – Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš – Majdan, Hübl, Lukeš – Baláž, Piroš, Ručinský – Rapáč, J. Černý, R. Pšurný – Martynek, Hanzl, Trávníček. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol

HC Škoda Plzeň: Mazanec – Havíř, Frolo, Slovák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre – Johnson, Kašpařík, Hollweg – Vampola, Martin Straka, Vlasák – Kratěna, Jan Kovář, Pletka – Petruška, Lev, P. Sedláček. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar

Stav série: 2:1

sparta-01HC SPARTA PRAHA – HC OCELÁŘI TŘINEC

Velmi aktivní hrou odstartovalo třetí měření sil pražské Sparty a Třince. Hned v úvodu podržel několikrát hostující celek Hamerlík, když si na něm vylámali zuby Svoboda s Hunkesem. Do listiny střelců se pokoušel dostat i třinecký Růžička, ovšem také bez úspěchu. Zbytek první třetiny se nesl v podstatně mírnějším tempu plném řady nepřesností na obou stranách hřiště.

Ve druhé třetině se nejprve prosadili domácí, když Bahenský tečoval Tonovo nahození před branku. Kotouče se zmocnil Tenkrát, který bez větších problémů poslal kotouč do odkryté klece hostí. Posledně jmenovaný byl i u druhé branky, když tečoval Pilařův projektil za Hamerlíkova záda, psala se 33. minuta utkání. S okamžitou odpovědí přispěchal nejprve hostující kapitán Peterek, který propálil Melicharčíkovu lapačku. O minutu později srovnal skóre, díky velké bojovnosti před brankou, Varaďa. Domácí Sparta byla najednou ve stavu okradeného dítěte o hračku, následný atak hostí zachraňoval Melicharčík jen tak tak na brankové čáře.

O kuriozitu utkání se postarali domácí v 50. minutě. Sparta při rozehrávání útoku za signalizace přesilové hry pro domácí tak dlouho kombinovala před vlastní brankou, až kotouč Sičákovi sjel z hole do již prázdné domácí klece. Totální pohromu pro domácí hasil ve zmíněné následující přesilové hře Pilař, který dělovkou propálil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě a srovnal tak na 3:3. V 54. minutě vrátil vedení hostům Rákos, který stál na konci velmi pohledné kombinace hostujícího útoku. V závěrečném tlaku domácích ke korekci výsledku již nedošlo. Třinec se tak ujal průběžného vedení v sérii 2:1 na zápasy.

HC SPARTA PRAHA – HC OCELÁŘI TŘINEC 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 25. Tenkrát (Bahenský, P. Ton), 33. Tenkrát (Pilař, Sičák), 50. Pilař (Tenkrát) – 34. Peterek (Roth), 35. Varaďa (Bonk), 50. Zíb, 54. Rákos (Peterek, D. Květoň)

Vyloučení: 6:6