Zápas s rekordní návštěvností celé KHL rozhodla branka ve stylu vodního póla

K utkání Lva Praha s Dynamem Moskva v aktuálně hrané nejlepší hokejové soutěži světa si našlo cestu do vysočanské O2 Arény rekordních 16 317 diváků, čímž byl posunut dosavadní rekord celé KHL, který doposud držel běloruský Minsk. Jedním z hlavních lákadel byla bezesporu účast jednoho z nejlepších hráčů NHL – Alexe Ovečkina, který aktuálně nastupuje za Dynamo Moskva. Za domácí tým nenastoupil Jakub Voráček, který se zranil v utkání s Petrohradem, diváci byli rovněž zvědaví na herní projev Zdena Cháry, který v minulém utkání jevil známky nerozehranosti. Obrovská divácká kulisa hnala domácí tým za vítězstvím, bohužel nováček ligy opět prohrál, tentokrát velmi diskutovanou brankou, o kterou se v úvodu třetího dějství nepostaral nikdo jiný, než Alex Ovečkin.

Výborný nástup Lva do utkání versus vynikající Jerjomenko
Domácí vstoupili do utkání s obrovskou vervou. Kvalita herního projevu domácích byla na daleko vyšší úrovni než v posledním zápase a vyprodaná O2 Aréna se bavila hokejem. Lev v první třetině praktivky převálcoval Dynamo, bohužel hokej se hraje na vstřelené branky a ty, domácí především díky výbornému brankáři hostí, vstřelit nedokázali. Hosté vážněji zahrozili až při vyloučení domácího Karamnova a při následné šanci Anisina v 18. minutě.

Ospalý start v druhé části a opět impotentní ofenzíva domácích
Start druhé třetiny byl ze strany nováčka KHL ospalý a tak se na moment ujali taktovky hry hosté. Hned v úvodu druhého dějství vlétl do útočného pásma, jinak prozatím neviditelný Ovečkin, který ale na domácího brankáře nevyzrál, stejně jako Pestunov. Domácí permanentně dostávali hosty pod tlak a několikrát se zdálo, jakoby hráli hosté v početní nevýhodě. Za domácí se o prolomení bezbrankového stavu několikrát pokoušel domácí kapitán Novotný, společně s Klepišem, Hossou či Mikúšem. Veškerá snaha ale vždy končila na výborně chytajícím Jerjomenkovi.

Sporný moment utkání a zoufalá snaha domácích o vyrovnání
První minuta třetího dějství připomínala spíše groteskní představení, to když se hned po vhození bule, kotouč hráčům několikrát zastavoval v kalužích nezmrlého ledu. Tentokrát se neobvykle krátké pauzy mezi třetinami (v KHL pouze 15 min – pozn. red.) v kombinaci s již tradičně mizernou kvalitou ledové plochy ve vysočanském vatostánku, staly osudnými pro domácí. Již ve 33. vteřině třetího dějství se v nastalém zmatku v domácím brankovišti nejlépe zorientoval kanonýr Ovečkin, který poslal hosty do vedení. Tento moment evidentně nezaskočil jen diváky, hlasatel ohlásil vstřelení branky s více než dvouminutovým zpožděním a režie TV přenosů na zavěšené kostce divákům již opakovaný záběr ve zbytku zápasu bohužel nepromítla a tak se každý ptal “co se vlastně stalo”. Touto otázkou se z drtivé většiny zabývali aktéři situace v pozápasových rozhovorech s novináři včetně trenérů při pozápasové tiskové konferenci – viz. audio rozhovory pod článkem.

Domácím se hned po obdržené brance naskytla řada příležitostí pro srovnání díky přesilové hře, jenže veškeré pohledné kombinace domácích v útočném pásmu měly stejného jmenovatele = Jerjomenko. V závěru utkání se Lev pokoušel o hru bez brankáře, bohužel pro domácí, je v této herní činnosti zradila přesnost při založení kombinace a tak se do většího tlaku díky řady nepřesností již nedostali a hosté si tak připsali plný počet bodů za fotbalové vítězství 0:1.

Tomáš Pöpperle – komentář po zápase

Zdeno Chára – komentář po zápase

Josef Jandač- komentář po zápase

HC Lev Praha vs Dynamo Moskva 0:1 (0:0 – 0:0 – 0:1)
Branky a přihrávy: 41. Ovečkin
Rozhodčí: Rönn (Fin.), Romasko – Majtak, Balodin
Diváci: 16.317

HC Lev Praha: Pöpperle – Němec, Škoula, Oystrick, Chára, Hunkes, Sersen, Krejčík – Klepiš, Mikúš, Vrána – Řepík, Christensen, Novotný – Cingel, Surový, Hossa – Jaroslav Svoboda, Karamnov, Bartečko. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Jandač a Vitalij Karamnov

Dynamo Moskva: Jerjomenko – Graňák, Novák, Jalasvaara, Solovjov, Mironov, Gorochov, Baranvec – Anisin, Gorovikov, Ovečkin – Volkov, Cvetkov, Kokarev – Babenko, Šafigulin, Kasjančuk – Mosaljov, Pestunov, Kvapil. Trenér: Olegs Znaroks

Následující domácí utkání celku Lev Praha:
(ČT) 25.10. – CSKA Moskva  19:00 – (hráno v O2 Aréně)
(PO) 29.10. – Metallurg Novokuzněck – 19:00
(ST) 31.10. – Amur Chabarovsk – 19:00
(ČT) 1.11. – HK Sibir Novosibirsk – 19:00
(SO) 3.11. – HC Slovan Bratislava – 17:00

V posledním zápase tohoto roku hraném v O2 Aréně změří se Lvem Praha síly CSKA Moskva, ve kterém aktuálně nastupuje bývalý brankářský kolega Jaromíra Jágra z Philadelphie – Ilja Bryzgalov, diváckým lákadlem bude zajisté rovněž čerstvá posila z Detroitu Red Wings – Pavel Datsyuk. Závěr domácího maratonu, kdy bude velmi náročný poslední říjnový týden, bude ve znamení velké bitvy dvou nováčků Lev Praha vs Slovan Bratislava, kdy se dá očekávat rekordní návštěva v holešovické Tipsport aréně.

[pe2-gallery album=”aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvc2tva3BsdXMuY29tL2FsYnVtaWQvNTc5Nzc2MDA4MTY4NjI0ODI1Nz9hbHQ9cnNzJmFtcDtobD1lbl9VUyZraW5kPXBob3Rv”]