Vítězné tažení Sparty pokračuje

Jako vojska na úspěšném tažení starověkého státu, jehož jméno nosí, si může připadat zatím zcela suverenní Sparta, která dokázala zvítězit i v šestém kole nejvyšší domácí soutěže proti Viktorce Žižkov v poměru 4:1. Sparta tak zvýšila náskok na nejjbližší konkurenty v tabulce již na pět bodů.

Po minutě ticha za zesnulé hokejisty Jaroslavle se na Letné rozbouřila desetitisícová kulisa, ale domácí ze začátku jakoby stále spali. Aktivněji tak začali hosté ze Žižkova, když po přímočaré akci zahrozil Bořil, který ale sám před brankářem nedokázal zakončit. Hra se začala postupně vyrovnávat a nakonec se Sparta dostala do všemi očekávaného tlaku. Odměny se dočkala 8 minut před koncem první půle, když se po parádním přihrávce hlovou od Jarošíka prosadil střelou bez přípravy sparťanský nováček Jakub Mareš. Do přestávky se ovšem skóre ještě měnilo podruhé, když v nastaveném čase zakončoval hlavou navrátilec  Jarošík, který se v dresu Sparty trefil po dlouhých devíti letech.

Druhý poločas se obešel dlouho bez branek, i když sparťanský Kweuke mohl minimálně dvakrát navýšit vedení domácího celku. Žižkov se poté osmělil a dokázal z jediné výraznější šance snížit rozdíl opět na jednu branku, když Švengerovi vypadl centr Bořila a Čermák dokázal míč dopravit do sítě. Sparta neměla výsledek až do konce jistý, ale byla dál ofenzivnější a minutu před koncem zápasu přisla pojišťující branka na 3:1, která se zrodila z krásné střely Hušbauera pod břevno, na níž Vaclík v bráně hostí nedokázal jakkoliv zareagovat. Když pak v nastaveném čase fauloval Starý Grajciara, mohl si po nařízené penaltě, připsat první gól ve sparťanském drese i Juhar.

posted by: Jakub Krutský