2014 Czech Republic FIM Speedway Grand Prix

Již tuto sobotu 31. 5. uvidíme na břevnovském plochodrážním stadionu Markéta světovou špičku Speedway GP. Nastoupí i favorit Krzysztof Kasprzak, který si před třemi týdny v Německu přetrhal většinu vazů v koleni. Polský lídr průběžného pořadí mistrovství světa vynechal poslední závod ve Finsku, ale po dvou týdnech intenzivní rehabilitace dokázal dostat koleno do takového stavu, který mu umožní v Praze startovat a bít se zase o vítězství.

Prapor české ploché dráhy v sobotu poveze Václav Milík, jenž je letos na Markétě zatím neporazitelný. Jedenadvacetiletý závodník ve středu nastoupil do ligového závodu v Británii. Na konto týmu Poole Pirates přispěl pěti body, ale v poslední jízdě Milíka potkal karambol. I když má pohmožděniny, v sobotu na Markétě nastoupí mezi ostatní vlčáky světového šampionátu, opět smělý a odhodlaný.

Rozšířená nabídka vstupenek na víkendový vrchol české plochodrážní sezony výrazně zvýhodňuje rodinné vstupné, ke vstupence do sektoru G3 obdrží fanoušci ještě vlajku a originální tričko (více na fandimespolecne.cz). V pátek je možné shlédnout oficiální trénink od 17:00 (děti do 15 let vstup zdarma, ostatní 80Kč). V sobotu 31. 5. jede program (koncerty atd.) od 16:00, závod samotný začíná v 19:00. Praha má řízením osudu v seriálu SGP zvláštní pozici. Dlouhé roky funguje „pravidlo“, podle něhož se vítěz pražského závodu na konci sezóny stává mistrem světa. Pravděpodobně tedy budete svědky triumfu budoucího Mistra Světa. Předpověď počasí hlásí krásný den, více informací o tomto jedinečném sportovním a motoristickém svátku najdete na speedway-prague.cz.

-02

-03

TZ