30 Second To Mars rozjásali Tipsport arénu

Přesně po roce se v pondělí 30.6.2014 vrátila americká kapela 30 Seconds to Mars do Prahy. Koncert v Tipsport aréně si nenechalo ujít podle odhadu zhruba 8 tisíc nadšených fanoušků, kteří na pokyn kapely okamžitě jásali, skákali, křičeli a jednoznačně si koncert maximálně užívali.

Skupina zapsaná do Guinessovy knihy rekordů jako rocková kapela s nejdelším turné, které činilo 311 koncertních zastávek, se v České republice představila popáté a to v celkem “očesané” sestavě bez bubeníka Shannona Letea, který má údajně v současné době problémy se zákonem, když řídil pod vlivem alkoholu a navíc bez řidičského průkazu.Tento koncert byl již druhým samostatným koncertem před českými fanoušky.

30STM se představili českému publiku již v roce 2007 jako předkapela rockové kapely Linkin Park. Od té doby jejich popularita závratně stoupala a „Marsáci“ se představili na samostatném koncertě 18. 3. 2010 v Incheba aréně s v pořadí již třetím albem Kings and Queens. Kapelu jste mohli vidět i loni na českém festivalovém pódiu Rock for People v Hradci Králové. Aktuálně propagované album Love Lust Faith and Dreams je v pořadí 4. studiovým počinem této kapely.

Skupina vyvolala vřískot publika hned po příchodu na jeviště, kam dlouhovlasý frontman a letošní držitel Oscara za vedlejší roli Jared Leto dorazil v bílém oblečení a s korunou na hlavě. Koncert zahájila skladba Birth z nového alba Love, Lust, Faith and Dreams, publikum pak rozezpívala hned druhá píseň Night of the Hunter z úspěšné nahrávky This Is War. Titulní skladbu této desky doplnily desítky vypuštěných velkých nafukovacích balónů, které se vznášely nad prvními řadami.

Ve druhé části koncertu počínaje skladbou Save Me zařadili 30STM několik akustických verzí svých hitů. Píseň Attack z alba A Beautiful Lie si v doprovodu akustické kytary zazpívala téměř celá hala.

V závěru velkolepé show pozval frontman kapely několik desítek fanoušků na podium, kterým mohl zbytek haly jen tiše závidět. O úvod akce se postarala česká mladičká kapela Lake Malawi.

Pro Skok+ napsala externí redaktorka Dáša Zemanová