Alenka vs. Ali G

Kdysi dávno jsem shlédl film Alenka v říši divů, která s knižní předlohou měla společné v podstatě jen jméno, ale potrhlý Johnny Depp a rozmilá Mia Wasikowska mě v režii Tima Burtona docela bavili. A jelikož momentálně v kinech nic kloudného nedávají, rozhodl jsem se shlédnout i druhý díl, který v současné době běží v kinech pod názvem Alenka v říši divů: Za zrcadlem.

alice-in-wonder-through-the-looking-glass-image   alice-through-looking-glass-rabbit-chesire-cat-pointofgeeks

Po krátkém úvodu na moři se brzy setkáváme v říši za zrcadlem se všemi hrdiny z prvního dílu, králíkem s šíleným výrazem, mizejícím kocourem, zvláštní bílou princeznou Anne Hathaway nebo třeba obtloustlými dvojčaty. Jen Johnny Depp v roli Kloboučníka už není tak rozpustilý a okolo něho se točí celý příběh druhého dílu. Alenka musí zachránit jeho rodinu kloboučníků.

 alice-through-the-looking-glass-trailer   looking9

Je to barevné, je to hravé a i když už se režie neujal Tim Burton, pořád to má ten snový pohádkový nádech, který mi vůbec nevadil a užíval jsem si fantastický svět za zrcadlem se vším, co k tomu patří. Film by možná vynikl ještě víc ve 3D. Příběh je jednoduchý a vlastně je jasné od začátku, že to všechno dobře skončí, ale o to až tak moc nejde. U tohoto filmu určitě vítězí forma nad obsahem.

alice-through-looking-glass-trailers-mia-wasikowska   xxl_Alice Through the Looking Glass-970-80

Navíc nový režisér James Bobin s sebou přinesl svého oblíbeného herce Sachu Barona Cohena (dělali spolu šílenou Ali-G Show), který vytvořil novou postavu Času a je klasicky ve své roli blázna s německo-arabským přízvukem. Ten mě bavil asi úplně nejvíc. Jo je to možná už trochu ohrané, ale mě prostě pořád rozesměje. A ještě jedna zajímavost, jde o poslední film Alana Rickmana, profesora Snapa ze série o Harry Potterovi (mluví motýla, který Alenku do světa za zrcedlem přivede), tomu je celý film věnován.

cnF1yTb5B1lx   attlgtime10-01-15artonlyfinjpg-a807de_765w

Takže celkový verdikt – Skokplus doporučuje. Není to žádná ultra pecka, ale když to porovnáte s tím co je teď v kinech a ještě si před tím dáte lahvinku (nebo tři:), je to jasná volba. 75%