Češi předvedli famózní obrat proti Švédům a na MS jsou stále bez porážky !

ČESKO – ŠVÉDSKO 2:4

Po první odehrané třetině by na český tým nevsadil nikdo ani zlámanou grešli, ovšem po druhé siréně bylo srovnáno. Ve třetí třetině dokonal český výběr triumfální obrat a porazil švédský výběr rozdílem třídy. Tým pod vedením trenéra Vůjtka je tak stále bez porážky a je v čele skupiny A. Další utkání sehraje český tým ve čtvrtek 12.5. od 15:15 SELČ proti Norsku.

První třetina patřila jasně Švédům

Do utkání jsme vstoupili velmi nedisciplinovaně, když se hned v první minutě poroučel na trestnou lavici Kovář a následně se v závěru první půle úvodního dějství prohřešila střídačka za hru v šesti. Druhé oslabení se stalo našemu výběru osudné, když nastřelený kotouč dorážel za bezmocného Francouze Rosén – 0:1.

Snaha českého výběru o kontrolu hry často ústila v přečíslení soupeře, které musel několikrát likvidovat výborně chytající Francouz. V 15. minutě se červenobílému výběru stala osudnou vlastní přesilová hra, ve které se skrz děravou obranu dostal do samostatného úniku Lundberg, který zvýšil na 0:2.

5730d15022a8a723f76f0100-216887

( Foto: Roman Vondrouš, ČTK, zdroj: sport.cz )

Ve druhé třetině se hrála úplně jiná píseň

Do prostředí části dějství vyjela družina včele s kapitánem Plekancem v úplně jiném ražení. Český výběr podstatně zlepšil vlastní pohyb jak ve středním pásmu ale především v tom útočném, kde několikrát doslova zamotal někdy až zoufalé hráče skandinávského výběru. Český obrat nastartovala branka Pastrňáka ve 27. minutě, kterému z poza branky výborně servíroval Červenka – 1:2.

Ve 34. minutě bravurně tečoval Kovář nastřelenou přihrávku Jeřábka od modré a bylo srovnáno – 2:2. Následovala přesilová hra Švédů, ovšem i těm se stala osudnou, protože Birner v brejku parádní střelou vymetl pavučiny soupeřovi klece – 3:2.

Žádné povolení nepřišlo, Francouz mohl opět vstřelit branku

Ve třetí třetině pokračovala zodpovědná hra českého výběru. Švédové se více tlačili před našeho brankáře, ten ale drama nedopustil. Podstatnou jistotu vystřelil českému týmu v 55. minutě opět Birner, který si zopakoval jaké to je vymetat pavučiny pod břevnem hostující klece – 4:2. V závěru utkání se soupeř předčasně uchýlil ke hře bez brankáře, ovšem změnu skóre diváci na ukazateli hledali marně. Český výběr prodloužil svou neporazitelnost na MS a ujal se vedoucí pozice ve skupině A.

Pro SKOK+: Michal Zajíc – externí dopisovatel