Horečka páteční noci v Radotínské sportovní hale

Ačkoli basketu absolutně nerozumím, v pátek 6.3. jsem měla tu čest vidět zápas o postup do finále poháru PBS mezi Radotínem a VŠTJ Medicína.

Komu se fandí? No Radotínu přece!
Vesnická liga, pomyslela jsem si. Ale budiž, dáme tomu šanci.

Utkání začínalo ve 20:15 ve velmi pěkné radotínské sportovní hale. My jsme už natěšeně čekali asi půl hodiny před, nasávali atmošku a popíjeli drinky z místního baru – nealko ofcourse!

Asi od osmi jsme měli možnost sledovat rozcvičování obou týmů ze kterého bylo zřejmé, že je Radotín celkem ve formě (už je ze mě odborník). Může se pyšnit mnoha velikány měřícími i 2 metry. Za to ve VŠTJ to výškově nebyla žádná hitparáda aneb jak říká Václav: na tu bídu dobrý (což se ale následně ukázalo, že není klíčovým faktorem úapěchu) . Ve čtvrt na 9 konečně začal zápas v prakticky naplněné hale. Jupijej. První koš patřil Radotínu. K detailům průběhu zápasu vám toho moc neřeknu, dokážu rozeznat z pravidel maximálně tak koš za 1, 2 a 3 body. Co ale můžu i jako absolutně neznalý divák říci je, že to, co se dělo v Radotínské hale jsem ten večer absolutně nečekala. Radotínský fanklub totiž vytvářel neskutečnou atmosféru, kterou jsem dlouho neviděla – troufnu si tvrdit, že byla i mnohonásobně lepší, než na hokejovém zápasu Sparta – Třinec (tak pro představu). Celý zápas byl prakticky vyrovnaný a hodně napinavý, vetšinu času se na tabuli vyjímal ne více, než jednobodový náskok. Čtvrtá čtvrtin byla ale nervydrásající. Publikum, včetně mě, bylo absolutně pohlceno hrou a do poslední vteřiny si nikdo nebyl jistý, jak zápas skončí. Vzhledem k tomu, že to byl jak pro Radotín, tak pro Vštj jeden z nejdůležitějších zápasů jejich existence, napětí se dalo krájet.

V posledních 7 vteřinách dal Radotín  svůj rozhodující koš, který jej poslal do finále. 56:57.  Výhra byla v kapse. Následoval jásot, emoce, obrovský výbuch štěstí a radosti.

I pro naprosto nezavěceného diváka to byl neskutečný zážitek. Osobně se moc těším na finále a pokud máte rádi napětí, rozhodně nemužete chybět, protože tohle je lepší, než jakýkoli akční biják!

Skok+ doporučuje. Takže sleduj nás! Informace o finalovém zápasu již brzy!

BK, Pro SKOK+ napsala externí redaktorka Zuzka Kubínová

foto: Zuzka Kubínová + FB Radotínského basketbalového klubu

IMG_7460

IMG_7266