Čtvrtá hvězda

Světe div se, konečně se na České televizi začalo něco zajímavého dít. Kupodivu tím správným směrem a mohu říct, že za koncesionářské poplatky konečně vzniklo něco zajímavého. Proto by se měl o tom i Skok+ zmínit.

A o co že se to jedná? Česká televize přišla s novým seriálem Čtvrtá hvězda. Seriál vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží i o získání čtvrté hvězdy, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Martin Myšička). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry Mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko.

Jak absurdně anotace zní, tak doopravdy funguje. Každý díl pozitivně překvapí a těším se na každou novou epizodu. Je zde vidět krásný rukopis režisérů Jana Prušinovského, Miroslava Krobota a seriálů i prospívá obsazení ansámblem Dejvického divadla. Postavy jsou vypracované, každý má nějakou úlohu a smysl. Až se někdy chytám za nos, že tu a tam nějaká příhoda je jak z nějakého reálného hotelu.

Nechci zatím psát celou recenzi díla, když jsme nyní v první třetině, ale mohu zatím všem seriál jedině doporučit. Že by se konečně začalo společně s Cirkusem Bukowskim blýskat na lepší časy?