Petr Ton svůj gól proti Spartě neslavil, Brno zvítězilo na půdě pražanů 2:1

Brno oplatilo porážku odvěkému rivalovi a stav letošní bilance je srovnán na 1:1. Domácí šli sice zásluhou Jaroslava Hlinky do vedení, ovšem Kometa dokázala skóre otočit zásluhou Petra Tona s Janem Káňou. V závěru utkání sparťané dobývali Falterovu branku marně a z vítězství se tentokrát radovalo Brno.

I přes deštivé počasí si v úterní dohrávce 19. kola našlo cestu do holešovické Tipsport arény necelých šest tisíc diváků. Početná divácka kulisa tak mohla zhlédnout premiérový start sparťanské legendy Petra Tona v dresu Komety. A byl to právě Ton, kdo si hned v úvodu vypracoval dobrou šanci před Staňovou klecí. Domácí hasili brněnskou ofenzívu Barinkovou dělovkou, se kterou si ovšem Falter poradil. Závar před domácím brankářem pokračoval při následní přesilové hře, kdy si velké šance vypracovali Ptáček s Kempným. Na druhé straně se předvedl výborným zákrokem Falter, když vychytal Cingelův samostatný únik. V 15. minutě otevřel střeleckou listinu Jaroslav Hlinka, který se prosadil v přesilové hře po výborném pasu Réwaye – 1:0. Ve zbytku první části se již nic zásadního nestalo.

Úvod druhé třetiny patřil tentokrát domácím hokejistům a především útočné trio Cingel, Bahenský a Sabolič zatápěli před Falterovou klecí. Ofenzivní tlak Sparty pokračoval také při následné přesilové hře, ovšem ani tady se domácí druhé branky nedočkali. Po delší době se musel vytáhnout i druhý maskovaný muž ve hře, a to když krotil dobře vypadající útok Káni s Honejskem. V polovině utkání si přesilovku zahráli také hosté, ani ti, se ale prosadit prozatím nedokázali. Krátce po vypršení domácího trestu přišla chvíle kanonýra Petra Tona, který si lehce poradil s odraženým pukem po střele Kempného – 1:1. Sparťanská legenda se po vstřelené brance ovšem neradovala, a to z úcty ke svému milovanému klubu.

IMG_9007

Třetí třetina začala ve stejném duchu jako ta předchozí, tedy pod taktovkou domácích hokejistů. Nic na skóre nezměnila ani následná přesilová hra Sparty. Jak se čas krátil, tak ubývalo také zajímavých šancí na obou stranách. V 51. minutě se hosté ujali vedení díky využité početní výhodě, při které se prosadil dorážející Jan Káňa1:2. V závěru utkání se domácí marně snažili o vyrovnání, hostující brankář Falter už ale puk za svá záda nepustil. Kometa tedy srovnala letošní bilanci vzájemných zápasů na 1:1.

HC SPARTA PRAHA – HC KOMETA BRNO 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Hlinka (Réway, Barinka) – 35. Ton (Kempný), 51. Káňa (Dočekal, Kuboš)

Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič – Bláha, Špůr, vyloučení: 5:6, navíc Kuboš (Kometa) 10 min za zásah do obl. hlavy a krku, využití: 1:1, střely na branku: 42:23, diváci: 5 703, nejlepší hráči: Martin Réway – Jan Káňa

HC Sparta Praha: Staňa – Barinka, Polášek, Mikuš, Ďaloga, Švrček, Hrbas, Pilař – Buchtele, Hlinka, Réway – Sabolič, Cingel, Bahenský – Rolinek, Pech, Kumstát – Chlapík, Volek, Dvořáček – Černoch. Trenér: Josef Jandač

HC Kometa Brno: Falter – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Hájek – J. Hruška, Němec, Ton – Káňa, L. Čermák, Honejsek – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, Ostřížek, Mrázek. Trenér: Vladimír Kýhos