Domácí premiéra Spartě úplně nevyšla

Poprvé před domácími fanoušky v novém ročníku nejvyšší hokejové soutěže nedokázala Sparta zvítězit v utkání s Bílými Tygry z Liberce, když v nastaveném čase prohrála 2:3. Liberec v Tesla Aréně vyhrál poprvé po třech letech a připsal si letos první body.

 

Utkání zahájila minuta ticha za tragicky zesnulé hokejisty Jaroslavle, v jejichž dresu nastupoval kromě jiných i Karel Rachůnek, bratr útočníků Ivana a Tomáše, kteří v letošní sezoně posílili tým Sparty. Potom už se rozezvučel sparťanský kotel a utkání mohlo začít. Aktivněji začali hosté z Liberce a Sparta se jen pomalu dostávala do tempa. V deváté minutě hrál Liberec první přesilovku a když už to vypadalo, že se Sparta ubrání, otevřel skóre utkání střelou mezi betony už za stavu pět na pět Klimenta, kterému asistoval Nedvěd. I nadále hrál Liberec v první třetině lépe, Spartě se podařilo několikrát vystřelit, ovšem Vošvrda všechny střely kryl. Naopak z protiútoku na druhé straně se opět mezi betony prosadil výborně hrající liberecký kapitán Nedvěd a k asistenci tak přidal i branku.

Druhá třetina začala podobně a Sparta marně hledala skulinku ve Vošvrdově bráně. Hra se ale začala vyrovnávat a na domácím týmu byla znát chuť se o výsledek poprat. První přesilovka se sice Spartě vůbec nepovedla, ale poté už v druhé půlce druhého dějství převzala iniciativu a vytvořila si tlak, který byl odměněn v 37. minutě, kdy po pasu Tona krásnou střelou z voleje přesně trefil puk Bližňák  a snížil na rozdíl jediné branky. Domácí fanoušci znatelně ožili a hnali svůj tým kupředu. Neuběhla ani minuta a viditelně povzbuzená Sparta se radovala podruhé, tentokrát dostal puk za libereckého brankáře osamocený francouzský útočník Treille. Po senzačním srovnání přišlo ještě několik šancí Sparty, největší měl Krstev, když jeho střelu od modré vyrážel Vošvrda do tyčky, ale stav utkání už se do pauzy nezměnil.

Ve třetí třetině jakoby se hráči vrátili do úvodu zápasu a na straně Sparty přibývalo nepřesností. Velkou šanci měl Ton, ale chybělo důraznější zakončení. Sparta poté dostala příležitost rozhodnout zápas hned v několika přesilovkách, ale stejně jako v předchozím průběhu utkání, nedokázala početní převahu vůbec využít. V 16. Minutě hrála Sparta dokonce v pěti proti třem, ale z tlaku vzešla jen jediná střela, kterou s přehledem liberecký gólman zlikvidoval. Zápas tak došel do prodloužení a v něm přišel trest pro Spartu v podobě střely Špačka, který v 64. Minutě rozhodl utkání ve prospěch Liberce.

posted by Jakub Krutský