FC Viktoria Plzeň vs. Sparta Praha aneb výměna rolí

V dohrávce pátého kola Gambrinus ligy přijela Sparta na stále ještě rozestavěný stadion Plzně a po úspěšném plzeňském tažení v Evropě se čekal atraktivní souboj. Do Plzně dorazil velký počet sparťanských fanoušků a po vypadnutí z Evropské ligy jakoby jim Sparta chtěla odčinit neúspěch suverenitou v domácí soutěži a to se jí i podařilo.

 

Hosté byli od začátku aktivnější a přesnější a z první větší šance tak vytěžili i první branku již v páté minutě, kdy se po několikatýdenním brankovém půstu trefil sparťanský obr Kweuke. Sparta dál hrála lépe dopředu, domácí i přes zlepšení hry měli problém v koncovce. Když hosté po hrubém faulu na Pilaře zamezili zatím největší plzeňské šanci, potrestala Sparta nedůslednost domácí obrany klasickou „ulicí“ na jejímž konci po přihrávce Huška zakončoval opět výborně hrající Kweuke.

Druhý poločas přinesl podobný obrázek hry, i když domácí začali být o něco sehranější a ohrožovat sparťanskou branku častěji. Největší šanci Plzně neproměnil po individuální akci v 58. Minutě Rajtoral. Plzenškým poté jakoby někdo bral míče z kopaček v zakončovací fázi, Horváth zdá se formu zatím teprve hledá a ani čerstvý reprezentant Petržela nedokázal zopakovat výkon z prvního předkola ligy mistrů proti Kodani.

Sparta hrála tvrdě a dobře se na duel s úřadujícím mistrem připravila, takže zaslouženě vyhrála a upevnila si tak vedení v nejvyšší soutěži. Sedmé Plzni odskočila již o 8 bodů a nynější stav tak připomíná situaci ze začátku loňského ročníku ligy, kdy byly ovšem role Plzně a Sparty obrácené. Sparta loni bojovala o ligu mistrů, ale v domácí soutěži se trápila, letos je tomu přesně naopak.

posted by:  Jakub Krustký