FOR BOAT: jediná specializovaná výstava lodí

V roce 2017 se v PVA EXPO PRAHA uskuteční poprvé v historii specializovaná výstava lodí FOR BOAT. Návštěvníci od 10. do 12. března 2017 zhlédnou prezentaci nejvýznamnějších firem z oblasti lodního průmyslu. Připraven bude i doprovodný program v čele s cestovatelským festivalem Kolem světa lodí, který proběhne v neděli 12. března 2017.
Dvě haly letňanského areálu budou v březnu věnované lodím. K vidění budou luxusní jachty, lodě, plachetnice, motorové i nafukovací čluny, ale i lodní skútry. Na 6000 m2 uvidí návštěvníci prezentaci firem Marine, Wavy boats, Exclusive Yachts, Schön-Boot, f.a.s yachting, Dock Marina, SCHELKALIN, TOM BOATS, Ral vodní skútry a mnoha dalších. Chybět nebude ani nabídka lodních doplňků
a příslušenství. Na veletrhu budou moci návštěvníci také navštívit charterové firmy, které jim zprostředkují pronájem lodi nejen v Čechách, ale i v Chorvatsku nebo Karibiku.

Připravena bude nejen přehlídka novinek z oboru, ale také atraktivní doprovodný program v čele s cestovatelským festivalem Kolem světa lodí. Ten nabídne v neděli 12. března hned několik zajímavých přednášek. Vystoupí například Josef Dvorský s vyprávěním o cestách s plachetnicí La Grace, věrnou replikou brigy z druhé poloviny 18. století, legenda Rudolf Krautschneider – mořeplavec a stavitel jachet, David Křížek s přednáškou o extrémním jachtingu nebo Karel Wolf s vyprávěním o Antarktidě. Na stánku internetového magazínu Lodní noviny bude k vidění výstava fotografií Pavla Nesvadby. Také zde budou pro návštěvníky připraveny atraktivní přednášky. V koutku věnovaném praktickým dovednostem bude možnost naučit se zaplétat klasická i moderní lana, ale také správně opravovat plachty.
Program cestovatelského festivalu Kolem světa lodí
11.00–11.50: Z Bostonu přes Grónsko na Faery (přednáší František Novotný)
12.00–12.50: Holandsko? Na lodi! (přednáší Daniël Hagen)
13.00–13.50: Na plachetnici severní Evropou: Rusko, Finsko, Špicberky (přednáší Zdeněk Žižka)
14.00–14.50: Extrémní jachting (přednáší David Křížek)
15.00–15.50: 10 let cesty za snem La Grace (přednáší Josef Dvorský)
16.00–16.50: Lidé a oceán (přednáší Rudolf Krautschneider)
17.00–17.50: S plachetnicí na Antarktidu a Jižní Georgiu (přednáší Karel Wolf)

Na jednu vstupenku budou moci návštěvníci navštívit hned dva veletrhy. Ve stejném termínu se uskuteční i 8. ročník specializované výstavy obytných automobilů a karavanů FOR CARAVAN.
Více informací najdete na www.forboat.cz nebo na www.forcaravan.cz.