Fotbalovou jedenáctku pro rok 2014 volilo rekordních 8,6 miliónu hlasujících

Rekordních více jak 8,6 miliónu registrovaných uživatelů stránek UEFA.COM zvolilo nejlepší jedenáctku pro rok 2014. Mezi 11 nejlepšími se umístili hned 4 hráči FC Bayernu Mnichov a Cristiano Ronaldo se objevil v této sestavě už poosmé v řadě. To se nikomu před ním zatím nepodařilo. Španělská liga má rekordní zastoupení – hned pět hráčů.

V nejlepší 11 pro rok 2014 se umístili:

Manuel Neuer (FC Bayern Mnichov & Německo), Sergio Ramos (Real Madrid CF & Španělsko), Philipp Lahm (FC Bayern Mnichov & Německo), David Alaba (FC Bayern Mnichov & Rakousko), Diego Godín (Club Atlético de Madrid & Uruguay), Arjen Robben (FC Bayern Mnichov & Nizozemí), Ángel Di María (Real Madrid CF/Manchester United FC & Argentina), Toni Kroos (FC Bayern Mnichov/Real Madrid CF  & Německo), Cristiano Ronaldo (Real Madrid CF & Portugalsko), Lionel Messi (FC Barcelona & Argentina), Zlatan Ibrahimović (Paris Saint-Germain & Švédsko).

Ve výběru 14. ročníku této ankety se objevili hned tři nováčci, kteří byli vybráni ze 40 nominovaných na základě jejich výkonů na klubové scéně, tak i v národním dresu. Dva z nich, Diego Godín a Ángel Di María, se dokonce proti sobě postavili ve finále Ligy Mistrů v roce 2014 – Atlético de Madrid a Real Madrid . Toni Kroos (třetí nováček) s Německem vyhrál Mistrovstí světa v Brazílii a v létě se pak přesunul z Bayernu Mnichov do Realu Madrid.

Cristiano Ronaldo obdržel nejvíce hlasů ze všech – 623.046. Je to jeho již 9. nominace (poosmé v řadě). Ihned za ním jsou s 6 nominacemi Lionel Messi a Zlatan Ibrahimović.

Pokračující spolupráce Červeného kříže a UEFA přinesla již po osmé v řadě celých €100,000 jako dar právě pro ČK.

Další podrobnosti a informace z loňského hlasování naleznete na  en.toty.uefa.com.

BK