FOTOAKTUALITA: HANNIBAL S ELLOU TVÁŘÍ V TVÁŘ

Pár mravenečníků velkých, jejichž chov pražská zoo obnovila letos v červnu, se konečně setkal v jednom výběhu. Samice Ella a samec Hannibal do této doby zůstávali odděleni plotem, přes který sice probíhala vzájemná interakce, ale teprve teď se mravenečníci ocitli dohromady ve společném prostoru.

Zatím se mezi sebou opatrně oťukávají. U mravenečníků bývá zvykem, že jsou samci vůči samicím dominantnější, ale Hannibal to má ztížené svou velikostí. Ella je totiž větší než on, přestože jsou oba přibližně stejně staří. I tak chovatelé pevně věří, že Ella s Hannibalem v sobě najdou zalíbení a Zoo Praha se dočká prvního mláděte mravenečníka velkého.

Mravenečníci velcí mají velmi svébytný vzhled. Trubkovitá tlama v sobě skrývá až 60 centimetrů dlouhý, lepkavý jazyk. Specializují se na sběr sociálního hmyzu, zejména termitů a mravenců, kterých dokáží za den spořádat až 30 tisíc (v zoo jsou krmeni speciální kaší). Tvrdá termitiště rozhrabou pomocí svých silných, dlouhých drápů.

FOTO 1 (index): Samice mravenečníka velkého Ella a samec Hannibal poprvé spolu. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

FOTO 2: Hannibal je oproti zvyku menší než Ella, proto se vůči ní zatím chová opatrněji. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

FOTO 3: Chovatelé věří, že v sobě pár mravenečníků najde zalíbení a pražská zoo se tak dočká prvního mláděte. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

 

FOTO_2_TTTT8183

FOTO_3_TTTT0015