Plzěň vs CSKA

V úterý 10. prosince uzavřela Viktoria Plzeň proti moskevskému CSKA své účinkování v letošním ročníku Champions league a zároveň se jednalo o poslední zápas Plzně pod taktovkou trenéra Pavla Vrby, který se po tomto zápase stěhuje na trenérské křeslo české fotbalové reprezentace. Zápas to velmi důležitý, jelikož si domácí mohli vítězstvím 1:0, 2:1 či jakýmkoli vítězstvím o 2 či více branek zajistit postup do jarní části Evropské ligy.

Zápas začal oboustranně opatrným až bázlivým fotbalem, což samozřejmě více vyhovovalo ruskému celku, který pečlivě bránil a příliš se nevzrušoval, že domácí měli územní převahu. Největší šanci prvního poločasu však měl rychlonohý Nigerijec Musa v barvách CSKA, který se přelstil ofsajdovou past a řítil osamocen na Kozáčika, který ho však bravurně vychytal.

Po změně stran ruský celek výrazně přidal na aktivitě a umě kombinoval a Plzeň se do hry příliš nedostávala. Pomohl tomu i příchod “modrého samuraje“ Hondy, který ukazoval, proč právě on se bude po Novém roce stěhovat do milánského AC. Právě japonský středopolař našel v 65 minutě v malém vápně velmi aktivního Musu, pro kterého nebyl žádný problém uklidit hlavou míč do sítě. Zřejmě rozhodující okamžik se odehrál o dvě minuty později, kdy byl za oplácení vyloučen jeden z nejlepších hráčů CSKA, ruský reprezentant Dzagoev. Domácí využili naskytnutou přesilovku po deseti minutách. Pavel Horváth našel před hranicí malého vápna volného Koláře a ten přesnou hlavičkou překonal hostujícího brankáře. Od té doby byl moskevský celek pod obrovským tlakem a plzenští se dostávali do šancí, dlouho se jim však nedařilo prosadit. V poslední minutě se jim však podařilo vsítit tolik toužený a potřebný gól, který vstřelil střídající Tomáš Wágner. V nastaveném čase povolili nervy Wernbloomovi, který za to zaplatil červenou kartou. Poté už mohli vypuknout plzeňské emoce naplno. Zápas skončil vítězstvím 2:1 pro Plzeňský celek a zajistil si tím nejen postup do jarních kol Evropské ligy ale také tučné prémie z konta UEFA.