Kafe s příchutí retra

Pokud se jako já ocitnete ráno na Královských Vinohradech a dostanete hroznou chuť na míchaná vajíčka, pak Vaše kroky směřujte do výborné retro kavárny Kaaba v Mánesově ulici č.p. 20, na rohu s Italskou.

foto4

Jestli má název něco společného s nejposvátnějším místem muslimů v saúdské Mekce se nám zjistit nepodařilo, ale je to asi jedno. Kavárna byla založena před několika lety skupinou nadšenců a milovníků kafe, kteří se rozhodli oživit pražské kavárenské prostředí. Jde o malou kavárnu o jedné větší místnosti s asi pěti stoly, provedenou v retro stylu 60. a 70. let, s typickými retro proprietami v podobě konferenčních stolků, židlí a dalšího nábytku (ano srdce leckterého hipstera zaplesá). Kromě báječné atmosféry si zde můžete vychutnat ještě lepší kávu. Vřele doporučuji například Jamaica blue mountain nebo Oro, vaše chuťové buňky Vás budou mít rády.

Espresso s retro telefenem

Retro atmosféru, která připomíná obydlí průměrného občana za dob normalizace, doplňuje i nabídka regionálních piv (Žatec či Polička), které chutnají jako křen. Ale my jsme zde na snídani a tu Vám zde udělají v kteroukoli denní dobu (já o nedělích pravidelně snídávám okolo 13. hodiny, takže ideální). A stojí za to. Měl jsem to štěstí ochutnat míchaná vajíčka s italským prosciuttem a musím jen a jen doporučit. Za 75 Kč dostanete řádnou snídani i nějakou tou zeleninou a chleba s máslem. Ze sladkých nabídek doporučuji bábovku.

017451-1

K dispozici je návštěvníkům spoustu čtiva, jak to ve správné kavárně má být a taktéž rychlé WiFi připojení, takže ideální místo na učení či pracovní schůzku. Do 21 hodin je kavárna nekuřácká, potom se mění v kavárnu / trafiku a i dýmající spoluobčané si přijdou na své.

V konečném součtu Skok+ velmi doporučuje, 4,5 hvězdičky. Příště vyzkoušíme i většího bratříčka kavárny Kaaba v ulici Lucemburská u Jiřího z Poděbrad.