Kámen mudrců v centru Prahy

Pomalu se z toho stává zvyk, že naše redakce zkouší další a další únikové hry v Praze, abychom Vám našim čtenářům přinesli své zkušenosti a poznatky.

Hra Alchymistova komnata od společnosti Mindmaze se nachází v blízkosti I.P.Pavlova v ulici Tyršova, je tedy velmi dobře dostupná. Jak už to tak většinou bývá, nachází se v podzemních prostorách domu a po krátkém úvodu a spuštění limitu 60 minut Vás průvodce již vpustí do (zřejmě) první z místností, kde je Vaším úkolem nalézt legendární kámen mudrců. Prostředí odpovídá době alchymisty Michaela Sendivogiuse a přenese Vás do dob dávno minulých na přelomu 15. a 16. století. A odpovídající kulisy i jednotlivé součásti hry, díky kterým se posouváte vpřed se dle mého názoru více než povedly.

aa-1080x810crop

Konkrétní průběh hry samozřejmě prozrazovat nebudu, ale několik částí přineslo zajímavá překvapení, se kterými se sice tak trochu počítá, ale stejně Vás jejich promyšlenost vždycky potěší. Jelikož je úspěšnost vyřešení této hry 55 %, mohli jsme na sebe být hrdí za nalezení kamene v krásném čase 51 minut, což sice není rekord naší redakce, ale na takto obtížnou hru je to velmi solidní výkon.

Skokplus určitě doporučuje, po mnohých zkušenost, které již máme, je Alchymistova komnata z těch nadprůměrných únikových her a užijete si u ní spoustu legrace, ať už půjdete s kamarády, kolegy z práce, nebo třeba na hodně netradiční dvojité rande:).