Komiksová nálož Kapitána Jů Es Ej

Nepřehlédnutelné upoutávky na nejnovější počin z dílny komiksové společnosti Marvel Captain America: Civil War neminuly ani mě, a tak jsem se po opadnutí první vlny fanoušků také vydal tento film zhodnotit.

captain-america-civil-war-ew-pic cap2

A zklamaný rozhodně nejsem. Mělo to všechno co má správný komiksový film mít, dokonce možná až příliš. Nebyly to sice Avengers, ale taky to rozhodně není film jen o Kapitánovi, je to prostě taková směs všech postav, které nám za těch posledních pár let stihl Marvel naservírovat a příběh na všechny ty filmy navazuje. Takže pokud jste neviděli Avengers a hlavně předchozí díl Kapitána, některé postavy a souvislosti vám úplně jasné nebudou.

Spider-Man-Hawkeye-Civil-War CAPTAIN-AMERICA-CIVIL-WAR-new-trailer-112-1200x632

Neznalost komiksového světa ale na druhou stranu nevadí, protože film má skvělý drive a na rozdíl od posledních rozvláčných Avengers ani chvíli nenudí. Hodně akce, super postavy, kterým prostě musíte fandit a dobrý příběh, který jindy nerozlučné superhrdiny posílá proti sobě. Do toho padouch nepadouch v podání mého oblíbeného Němce se španělskými kořeny Daniela Brühla.

_captain_america__civil_war_trailer_-_h_2015   L2GI2c8

Je jedno, jestli jste na straně týmu Kapitán Amerika, nebo týmu Iron Man. Já jsem fandil oběma táborům, protože bavili akcí i hláškami. Postav bylo možná na něčí vkus až moc a když se na scéně objevil mladý Spiderman na straně Tonyho Starka a Antman na straně Kapitána, tak už jsem si říkal, jestli si z nás nedělají trochu srandu. No a vlastně dělají, ale dělají to dobře.

Takže Skokplus určitě doporučuje a užijete si to, i když jste ani jeden z předchozích filmů od Marvela neviděli. Jen ne tolik. 85%