Lev Praha – Slovan Bratislava jednoznačně 7:0

Krásný hokejový zážitek připravili svým fanouškům hokejisté Lva Praha při sobotním derby proti bratislavskému Slovanu. Soupeře deklasovali 7:0 a vylepšili tak negativní bilanci druhou výhrou z šesti vzájemných zápasech a první výhrou v domácím prostředí.
Do ochozů pražské O2 arény si našlo cestu bezmála 13 000 diváků. Na nejvyšší návštěvě na utkáních Lva v sezóně se výrazně podíleli fanoušci Slovanu, kteří měli v hledišti opět jako ve dvou předešlých duelech výraznou diváckou převahu.
Pražskou gólovou kanonádu zahájil již po 60 sekundách Sekáč. Poté v 16. minutě krásnou individuální akcí prostřelil brankáře Slovanu Januse Jiří Novotný a v 25. minutě přidal Novotný další gól, když se mu v závaru před Janusovou bránou podařilo protlačil puk do brány. V pohodě hrající Lev poté v 40. minutě přidal 4 gól, když Řepík tečoval Nakládalovu střelu.
Slovanu se následně naskytla výborná šance na zdramatizování zápasu v podobě 2 minutové přesilovky pěti proti třem. Namísto snížení však během přesilovky znovu inkasovali, když se Vránovi podařilo ve středním pásmu zmocnit puku a z následného samostatného úniku s přehledem skórovat.
V pohodě  a s velkou chutí hrající hráči pražského celku na začátku třetí třetiny přidali šestou a sedmou branku. Mezi střelce se zapsali Oystrick a Ševc.
Na konci zápasu si tak mohli hráči Lva připsat druhé vítězství za sebou bez inkasované branky a brankář Petri Vehanen čtvrtý zápas s čistým kontem.

 

Branky a nahrávky: 1. Sekáč (Thörnberg, Němec), 16. Novotný (Mäenpää), 25. Novotný (Azevedo), 34. Řepík (Nakládal, Matai), 37. Vrána (Jaakola), 42. Oystrick (Mäenpää, Thörnberg), 43. Ševc (Cingel, Řepík). Rozhodčí: Sjoqvist, Sergejev – Lazarev, Otmachov. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. V oslabení:1:0. Diváci: 12 864. Střely na branku: 43:14. Průběh utkání: 7:0.

HC LEV Praha: Vehanen – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Jaakola, O´Byrne, Mikuš, Nakládal – Azevedo, Novotný, Ullström – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Ridderwall, Vrána, Klepiš – Matai, Cingel, Řepík.

Slovan Bratislava: Janus – Sigalet, Škoula, Mojžíš, Mihálik, Brejčák, Štajnoch, Luža – Vondrka, Bližňák, Miklík – Bartovič, Ölvecký, Radivojevič – Hudáček, Štastný, Šatan – Bakoš, Matoušek, Mikúš – Daňo.

[youtube]http://video.khl.ru/events/131149[/youtube]