MS 20‘: Češi senzačně přejeli Rusko 4:1 a ve čtvrtfinále se postaví Slovensku !

Vstup do Nového roku se české juniorské reprezentaci povedl na výbornou. V zápase o všechno převálcovali sbornou 4:1. Po celý zápas byli naši hokejisté lepším týmem a zaslouženě postoupili do vyřazovacích bojů. Jednou ze zásadních a velmi účinných ingrediencí, které trenér Přerost naordinoval na toto utkání, bylo premiérové nasazení třineckého brankáře Svobody. Ten se svým výkonem,  opětovnou bodovou nadílkou Pastrňáka a dvougólovým Zdráhalem namíchal vítězný koktejl. Češi nejen, že si zajistili účast ve vyřazovacích bojích na turnaji, zároveň sesadili právě Rusko v tabulce na druhém místě a díky tomu si zahrají ve čtvrtfinále se Slovenskem.

Rusové dokázali vážněji zahrozit hned v úvodu utkání, kdy se do dobré pozice dostal z přečíslení Bučněvič. Postupem času si taktovku utkání převzal výběr české reprezentace. Ve 12. minutě přinesl postupný tlak kýžené ovoce. Pastrňák nabil z poza branky volnému Patriku Zdráhalovi, který soupeřově brankáři nedal šanci a poprvé rozjásal naší střídačku – 1:0. Další slibnou šancí pohrdnul Kubalík a tak šli naši hokejisté poprvé do kabin s jednobrankovým náskokem a podstatnou střeleckou převahou s poměrem vyslaných projektilů 11:3.

MS20_CZE-RUS

Do druhé části vlétli naši hokejisté na svého soupeře se stejnou vervou a opět diktovali tempo hry. Nejprve se do další slibné šance dostal opět Kubalík, ovšem Šesťorkin byl opět pozorný. Ve 25. minutě přidal druhou branku povedenou střelou z mezikruží Pavel Zacha, tomu asistovali Pastrňák s Košťálkem – 2:0. V polovině utkání musel vyloženou šanci Barbaševa překazit Ščotka až za cenu faulu, trestné střílení naštěstí Svoboda vychytal. Ve 36. minutě se poroučel na trestnou lavici Pastrňák a soupeř nabídnutou početní výhodou zužitkoval zásluhou Barbašjeva2:1. V závěru druhé třetiny sehrál také český výběr přesilovou hru, ovšem bez většího úspěchu.

Třetí třetinu odzvonily orazítkované tyče na obou koncích kluziště. Nejprve nastřelil břevno Zdráhal, poté nastřelil tyč za Svobodovými zády Tolčinský. Zanedlouho se česká střídačka radovala z další krásné gólové akce Patrika Zdráhala. U zrodu třetí branky v ruské síti stál Mašín, který posunul kotouč na Pastrňáka a ten vyslal svou třetí gólovou přihrávkou do samostatného úniku úspěšného Zdráhala – 3:1. Tým pod vedením trenéra Přerosta i přes dvoubrankový náskok neusnul na vavřínech, naopak.

Čeští mladíci předváděli výborný a zodpovědný hokej, který spočíval v důsledné obraně, pokrytí středního pásma a úspěšném napadání v útočném pásmu. Tento lektvar zajisté nebyl po chuti ruskému soupeři, který se ne a ne dostat do úspěšného zakončení. Ke kýžené kontaktní brance sborné nepomohla ani hra v početní výhodě, naši mladíci zkrátka svého soupeře do zakončení nepustili. V závěru utkání se sborná odhodlala ke hře bez brankáře, což potrestal Ondřej Kaše, který pečetil českou radost čtvrtou brankou v soupeřově kleci – 4:1.

ČESKÁ REPUBLIKA – RUSKO 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Zdráhal (Pastrňák), 25. Zacha (Pastrňák, Košťálek), 43. Zdráhal (Pastrňák, Mašín), 60. O. Kaše (Vrána, Kampf) – 36. Barbašjev (Leščenko)

Rozhodčí: Brügemann (Německo), Wehrli (Švýcarsko) – Browne (Kanada), Pesonen (Finsko),

Vyloučení: 3:1, Využití: 0:1, Diváci: 12 566

Česká republika: Svoboda – Klok, Němeček, Štencel, Mašín, Košťálek, Ščotka – Vrána, Kämpf, O. Kaše – Pastrňák, D. Kaše, Zdráhal – Mandát, Zacha, Kubalík – Voženílek, Růžička, Gorčík. Trenéři: Přerost, Juřík a Trnka

Rusko: Šesťorkin – Judin, Rafikov, Čerepanov, Bryncev, Gavrikov, Valijev, Pajgin, Provorov – Bučnevič, Barbašjev, Leščenko – Mamin, Šarov, Brjukvin – Tolčinskij, Kameněv, Goldobin – Golyšev, Fišenko, Děrgačjov. Trenér: Bragin

BK, Foto: Pavel Mazáč (ČSLH), hokej.cz