Na Ostrov přijede Jekatěrinburg

STEN marketing čeká zápas s ruským velkoklubem

Opravdovou lahůdku nabízí milovníkům stolního tenisu z Vysočiny a okolí 6. kolo Ligy mistrů. Úřadující český šampión, STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod, přivítá v pátek 5. prosince doma na Ostrově ruský UMMC Jekatěrinburg. Toto atraktivní utkání začne v Kulturním domě Ostrov v 19:00 hodin. O dvacet minut dříve „vypukne“ obvyklý doprovodný program, tentokrát zpestřený mikulášským překvapením…

V pátek večer se v havlíčkobrodském KD Ostrov představí jedno z nejlepších evropských mužstev. Ruský UMMC Jekatěringurg ještě letos nenašel přemožitele a stejně jako druhý 1.FC Saarbrücken má postup do čtvrtfinále Ligy mistrů jistý. STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod naopak soupeří s Vaillante Angers o 3. místo v konečné tabulce skupiny C, které bude znamenat po skončení základní části soutěže účast ve čtvrtfinále Poháru ETTU. “Na to že je Mikuláš, jsem mile překvapen zájmem diváků o tento zápas. Máme skoro vyprodáno. Pro malé návštěvníky jsme připravili malou čertovskou nadílku. A pro Jekatěrinburg chystáme pekelnou, ale sportovní atmosféru,“ říká šéf STEN marketingu Miroslav Jinek.

Na stolní tenisty STEN marketingu čeká další velká výzva. Minulý týden dosáhli v Angers na první vítězství v prestižní Lize mistrů, v pátek se budou snažit doma na Ostrově zdolat favorizovaný Jekatěrinburg… “Nechceme se ohlížet na výsledek zápasu v Saarbrückenu. Budeme se především soustředit na naše utkání s Jekatěrinburgem. Vítězství v Angers naše hráče povzbudilo, v mužstvu je dobrá nálada. Budeme bojovat. Chceme si to uhrát sami doma na stole,“ pokračuje Miroslav Jinek.

Trenér STEN marketingu Tomáš Demek má pro páteční utkání k dispozici trojlístek hráčů, který tvoří: Petr Korbel (WR: 149.), Pavel Širuček (WR: 153.) a Tomáš Tregler (WR: 174.). Všichni mají v poslední době velmi dobrou sportovní formu. Mimo hru zůstane Josef Šimončík (zdravotní problémy).

Pohled na soupisku dvojnásobného ruského šampióna prozrazuje, že UMMC Jekatěrinburg má opravdu “našlapaný“ hráčský kádr. Trenérka Tatjana Kutěrginová většinou využívá služeb trojice Džun Mizutani (WR: 5.), Joao Monteiro (WR: 43.), Alexander Šibajev (WR: 58.). V záloze jsou Tan Ruiwu (WR: 65.) a Grigorij Vlasov (WR: 52.).

První utkání STEN marketingu s ruským velkoklubem skončilo v Jekatěrinburgu výhrou domácího celku v poměru 3:1. Jak dopadne páteční odveta? “Hlavně nechceme zklamat naše diváky. Zatím si ve svém premiérovém startu v Lize mistrů vedeme důstojně. A pokud se nám v pátek podaří uhrát 3. příčku a postoupit do čtvrtfinále Poháru ETTU, bude to velký úspěch havlíčkobrodského stolního tenisu,“ dodává Miroslav Jinek.

A jak vypadá tabulka skupiny C před posledním kolem? Vede ji s plným bodovým ziskem UMMC Jekatěrinburg (10 bodů), před druhým 1. FC Saarbrücken TT (8 bodů). Třetí je STEN marketing a čtvrtá příčka patří Vaillante Angers. Oba celky nasbíraly shodně šest bodů. Českému šampiónu zajistí třetí místo v tabulce jakékoliv vítězství nad Jekatěrinburgem nebo prohra Vaillante Angers v souběžně hraném utkání v Saarbrückenu…

O postup do čtvrtfinále Ligy mistrů se bude bojovat také v ostatních skupinách Ligy mistrů. To se již netýká Borussie Düsseldorf, která má ve skupině D na kontě deset bodů. O tom, kdo mnohonásobného německého šampióna do čtvrtfinále doprovodí, se rozhodne v pátečním zápase v Hennebontu. Francouzský GV Hennebont, jehož barvy hájí český reprezentant Dmitrij Prokopcov, se v přímém souboji o postup utká s polským celkem Bogoria Grodzisk Mazowiecki. A pokud zvítězí, čtvrtfinále mu neunikne.

Širuček IMG_5072

TZ