Slavia neprolomila v duelu s Kometou v O2 aréně smolnou sérii

V úterý 2. prosince 2014 přivítala v dohrávce 25. kola Tipsport extraligy ledního hokeje předposlední Slavia Praha Kometu Brno. Slavia měla z předchozích čtyř zápasů nelichotivé skóre 8:25 a potřebovala již konečně bodovat. Naopak Brno vyhrálo v 6 ze 7 předchozích utkání a vezlo se tak na vítězné vlně.

Vstup do utkání vyšel lépe brněnské Kometě. Po chybné rozehrávce vstřelil první branku již ve 2. minutě, a poslal tak Kometu do vedení. Hráči Slavie se po obdržené brance nicméně herně zlepšili, začali Kometu přehrávat a korunovat svoji převahu i góly. V 9. minutě sešívaní zásluhou Tomáše Divíška vyrovnali na 1:1 a ihned na to ve 12. minutě poslal Slavii do vedení Juraj Valach. V 15. minutě se gólem Jana Káňi podařilo Kometě vyrovnat na 2:2. Závěr první třetiny nicméně patřil znovu domácímu týmu. V 16. minutě se dostal k odraženému puku Jiří Doležal a poslal Slavii do vedení. V poslední minutě ještě zvýšil vedení János Vas, a Slavia tak vedla po první třetině 4:2. Během přestávky vyměnila Kometa brankaře a do druhé třetiny nahradil Čiliaka náhradní golman Falter. Hra Komety se v druhé třetině začala postupně zlepšovat, Slavii nepouštěla do žádných větších akcí a v posledních pěti minutách Kometa otočila skóre z 2:4 na 5:4. Branky vstřelili postupně ve 36. minutě Vilém Burian, ve 38. minutě Tomáš Dujsík, kterému se podařilo proměnit brejk přímo z trestné lavice a třetí branku přidal ve 40. minutě Michal Kempný, kterému předcházelo buly, které se následně Slávisté pokusili neúspěšně reklamovat. Z tohoto dokonalého obratu se již Slavii nepodařilo otřepat a v 45. minutě zasadil konečnou ránu Slavii Tomáš Dujsík svým druhým gólem.

Slavii se tedy nepodařilo obrátit neúspěšnou sérii a se skórem z pěti posledních zápasů 12:31 zůstává na předposledním místě tabulky. Fanoušci Slavie dávali během celého utkání znát svoji nespokojenost s  trenérem domácího týmu Lubinou pokřikem „Lubina ven“ a v hledišti rozvinuli transparent s tímto heslem.

Na utkání si našlo cestu pouze 3 648 diváků, což je jedna z nejnižších návštěv ze vzájemných duelů těchto týmu v pražské O2 aréně, podíl na tom mělo jistě počasí a související komplikace v dopravě.

Co se týče zázemí pro diváky, je zhlédnutí hokejového zápasu v moderní O2 aréně příjemným zážitkem, diváci si mohou pro zahnání hladu a žízně vybrat z velkého množství kiosků rychlého občerstvení, zákazníci O2 dokonce mohou využít při návštěvě prezentačního stánku O2 slevové akce na 2 piva za cenu jednoho. Pro návštěvníky jsou na stadionu v průběhu přestávek zápasů Slavie připraveny různé soutěže, při kterých mohou vyhrát hodnotné ceny, např. vouchery do obchodního centra. Pro zpříjemnění atmosféry v hledišti přispívají také pohledné roztleskávačky.