Narozeninové Slavnosti svijanského piva již tuto sobotu

Už tuto sobotu proběhnou na koupališti ve Svijanském Újezdě Slavnosti svijanského piva. Legendární pivovarské slavnosti se letos konají po 25. a nabídnou nabitý hudební program, v rámci kterého se mohou návštěvníci těšit třeba na kapelu Olympic, ochutnávku všech svijanských piv za 20 Kč i degustační soutěž.

 

Druhá červencová sobota se tradičně nese v duchu oslav svijanského piva. Letos slaví pivovar 450. výročí od svého založení a Slavnosti svijanského piva 25. narozeniny, a proto bude akce opravdu nabitá.

 

Příchozí se mohou těšit na hudební program souběžně probíhající na dvou pódiích, hlavními hvězdami budou Marta Kubišová, Petra Janů, Walda Gang a hřebem večera pak kapela Olympic.

 

I letos budou moci návštěvníci ochutnat všechna svijanská piva za jednotnou cenu 20 Kč v čele s čerstvým držitelem titulu Pivo České republiky 2014, výročním prémiovým ležákem „450“. Letos poprvé proběhne degustační soutěž, které se bude moci zúčastnit každý dospělý návštěvník a otestovat sám na sobě, jak těžký úkol mají profesionální degustátoři na odborných pivních soutěžích.

 

Připraven je program i pro rodiny s dětmi, malým návštěvníkům bude vyhrazena téměř třetina areálu pro soutěže, pouťové atrakce a stánky.

 

Na místě bude zajištěno velkokapacitní parkoviště, úschovna kol i stanové městečko, návštěvníci mohou využít kyvadlovou autobusovou dopravu z Turnova, Liberce a Jablonce nad Nisou. Zájemci se mohou na Slavnosti svijanského piva svézt také historickým parním vlakem, který pojede z nádraží Praha – Braník.

 

Nejaktuálnější informace najdete na www.slavnostisvijanskehopiva.cz.

 

TZ