Pasta Fresca, 3 roky poté

Stálici gurmánského nebe v Praze Pasta Fresca, předpokládám, všichni znáte. Pro upřesnění, jedná se o podnik spadající pod Ambiente Group. Už jen toto je jakousi zárukou kvality a nepromarnění investice do kvalitního jídla. Podnik se nachází v centru Prahy, v ulici Celetná, číslo popisné 11. Vchod je označen velmi nenápadně, a když nebudete dávat pozor, může se stát, že jej snadno přejdete. Celý podnik je založen na italských specialitách a kvalitních surovinách. I přes tuto kombinaci si podnik drží přijatelnou cenovou a kvalitativní hladinu.pasta

Do restaurace se vchází úzkou uličkou, kde sestoupíte po schodech k pultu s ledovou tříští, kde si můžete vybrat rybu, jenž Vám okamžitě kuchaři připraví, či domácí výrobu těstovin. Atmosféra podniku Vás začne pomalu ale jistě pohlcovat a za chvíli zapomenete, že jste v centru Prahy a druhý den musíte zase do práce /na golf/ za milenkou. Prostor je kouzelný, byť lehce stísněný, ale kdo někdy jedl v pravé italské restauraci pro „domácí“, tak ten jistě pochopí, že to k tomu prostě patří.

ambiente-pasta-frescaObsluha je velmi milá, ochotná a pracuje na 100%. Pochválit mohu i dobré proškolení personálu, všechna svá jídla znají a na jejich doporučení se lze kdykoli spolehnout. Zároveň je však potřeba omluvit mnohdy i trošku delší čekání na daný pokrm. Je to dáno z toho důvodu, že těstoviny mají svůj čas a ten nelze jakkoli uspíšit. A věřte, že čekání za to stojí.

Pojďme se však věnovat jídlu. Jak jsem již naznačil na začátku, vlajkovou lodí podniku jsou ryby a těstoviny. Milovník těstovin si tu musí doslova připadat jak v sedmém nebi. Spaghetti, rigatoni, tagliatelle, farfalle, maltagliati a mnoho dalších. Vždy perfektně připravené, velmi chutné a v příjemné kombinaci. Když si necháte doporučit či sami zvolíte i adekvátní víno, jehož druhů zde mají nepřeberné množství, tak nemůžete udělat chybu.

Velmi kvituji i sezónnost a aktuálnost jídelního lístku. Nenabízí celý rok jednu rybu, a když ji nemají, tak se vymlouvají. Nabídka je aktuální a pracuje s tím, co kuchař má k dispozici.  V Pasta Fresce jsem prakticky alespoň jednou měsíčně a menu mají pokaždé lehce jiné a upravené. Doporučuji ochutnat i pravý italský chléb, který je snad nejlepší, který jsem kdy jedl.

Jsem rád, že i po 3 letech fungování si Pasta Fresca udržuje svůj standard a věřím, že to tak vydrží.

Krásných 5 hvězdiček

 thumb_1340273213_1000_1000_