Pokračuje Extraliga mužů ve stolním tenisu

Česká Extraliga družstev mužů ve stolním tenisu opět nabírá svůj pravidelný rytmus. V pořadí již sedmé dvojkolo české nejvyšší soutěže je netradičně roztaženo do šesti (!) hracích dnů.

Úvodní zápas je na programu ve středu 21. ledna v Hradci Králové. Favoritem městského derby jsou stolní tenisté DTJ Hradec Králové. Svěřenci trenéra Martina Lučana mají v souboji s posledním celkem tabulky, Sokolem PP Hradec Králové 2, na své straně všechny trumfy, včetně velké kvality hráčského kádru.

První zde dvou “televizních utkání“ se hraje ve čtvrtek 22. ledna v Havířově, kde domácí SKST Charvát Baník vyzve lídra tabulky – STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod. Obhájce mistrovského titulu ještě v letošním extraligovém ročníku ani jednou neprohrál a tuto úspěšnou bilanci bude jistě chtít prodloužit i na stole nebezpečného Havířova.

Jinak se ale v tomto dvojkole bude bojovat především o co nejlepší výchozí pozici pro nadstavbové play-off nebo play-out. Z tohoto pohledu budou nesmírně důležité oba zápasy pražské Kotlářky. Svěřenci trenéra Pavla Špačka se v domácím prostředí utkají s ústeckým Slavojem a s SKST Svijany Liberec. Jejich soused v tabulce, stolní tenisté TJ Ostrava KST, mohou posílit šance na postup do play-off v případě, že doma porazí celek DTJ – Slavia Hradec Králové.

Na Kotlářce se v domácích zápasech dvakrát představí jeden ze spolufavoritů letošní Extraligy, SF SKK EW Niňo Praha. Osminásobný český šampión změří síly s celky ze severu Čech, Slavojem STZ Ústí nad Labem a SKST Svijany Liberec.

Extraliga družstev mužů ve stolním tenisu

Program sedmého dvojkola

Středa 21. ledna v 17:00 hodin

DTJ Hradec Králové – Sokol PP Hradec Králové 2.

Čtvrtek 22. ledna v 17:30 hodin

SKST Charvát Baník Havířov – STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod (TV – utkání, iVysílání / ČT sport).

Pátek 23. ledna v 18:00 hodin

SF SKK El Niňo Praha EHW – Slavoj Severotuk Ústí nad Labem,

SKST Charvát Baník Havířov – DTJ – Slavia Hradec Králové,

TJ Ostrava KST – STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod.

Sobota 24. ledna ve 14 hodin

TJ Ostrava KST – DTJ – Slavia Hradec Králové,

SF SKK El Niňo Praha EHW – SKST Svijany Liberec.

Neděle 25. ledna ve 14 hodin

SK Kotlářka Praha – Slavoj Severotuk Ústí nad Labem.

Úterý 27. ledna v 17:30 hodin

SK Kotlářka Praha – SKST Svijany Liberec (TV – utkání, iVysílání / ČT sport).

Kompletní informace o české Extralize družstev mužů ve stolním tenisu najdete na: http://www.ping-pong.cz/extraliga

TZ