Pro Valdése jsou dveře v Barceloně stále otevřené

Prezident Sandro Rosell v pondělí prohlásil, že se nebrání dalšímu jednání s brankářem Victorem Valdésem o jeho nové smlouvě za předpokladu, že vezme zpátky své rozhodnutí o jeho budoucím angažmá.

 Španělská reprezentační dvojka je v Barceloně od svého nástupu do akademie v roce 1995. 31-letý brankář před dvěma týdny řekl, že by byl ochotný zkusit další ligy a kultury poté, co jeho smlouva vyprší v červnu 2014.

“Máme pro něj dveře stále otevřené. Pokud změní názor, může kdykoliv přijít a promluvit si s námi,” řekl Rosell na klubové akci.

“Rádi bychom, kdyby se rozhodl, že bude pokračovat v dresu Barcelony.”

V Barceloně se obávali, že fanoušci vezmou brankářovo rozhodnutí špatně, ale jemu se během domácího ligového vítězství nad Osasunou 5:1 dostalo na domácím stadionu vřelého přivítání.

“Nou Camp vynesl svůj verdikt a řekl: Chceme, aby Valdés zůstal,” Rosell přidal.

Ve středu bude Valdés sledovat první semifinálový zápas španělského poháru proti Realu Madrid na stadionu Santiaga Bernabeua pouze z lavičky. Jak je již pohárovým zvykem, od první minuty nastoupí jeho náhradník Jose Manuel Pinto.

Valdes vyhrál třikrát Ligu Mistrů a pětkrát La Ligu a je jedním ze dvou mužů, kteří pětkrát převzali Zamorovu cenu pro brankáře s nejmenším počtem obdržených gólů v sezóně La Ligy.