Rekordní kanonádu pod otevřeným nebem odnesli ďáblové

SS-01Dalším utkáním pokračovala speciální série zápasů zámořské NHL pod otevřeným nebem, tentokrát se jednalo o derby, kde proti sobě nastoupily celky New Jersey Devils a New York Rangers. Výběr místa pro toto utkání padlo na svatostánek nejoblíbenějších Yankees v Bronxu. Dle vyjádření českých borců hájících červeno zelené barvy ďáblů byl prvořadý cíl v podobě zisku cenných bodů do ligové tabulky, než hltání netradiční atmosféry.

Velkým otazníkem byla před utkáním například volba brankáře Devils, ta nakonec padla na ostříleného Martina Brodeura, a jak se nechal slyšet jeho trenér Peter Deboer, volbu ovlivnily spíše historické zásluhy než aktuální forma. Ta ostatně v poslední době není zdaleka tak zářivá jako u jeho kolegy Schneidera. Naopak brankářská jednička Rangers byla jasná a právě nikdo jiný než „král“ Henrik Lundquist si pro toto utkání přichystal speciální sadu brankářských chráničů. Ty si nechal designově připravit ve shodném grafickém provedení, jaké nosí právě hráči tamních Yankees.

SS-02Do utkání vlétli zcela suverénně ďáblové, již v 6. minutě otvíral skóre střelou zápěstím Patrik Eliáš. V polovině prvního dějství srovnal skóre Dominic Moore hájící barvy jezdců. V 11. minutě hráli Devils přesilovou hru, kterou dokázali využít díky druhé trefě Patrika Eliáše, kterému výbornou přihrávkou servíroval Jágr ve spolupráci se Židlickým. Mrznoucí padesáti tisícový dav fanoušků neměl o branky nouzi, když hned v 17. minutě přidal třetí branku ďáblů Zajac, kterému přihrával opět Jágr. Ještě v téže minutě korigoval na jednobrankový rozdíl střelou zápěstím mezi betony Brodeura Marc Staal a do kabin se šlo po první třetině za stavu 3:2 pro domácí, tedy New Jersey Devils.

V úvodu druhé části se nejlépe s postupně horšícím počasím dokázali vyrovnat hosté, když hned ve 23. minutě srovnával díky šťastnému odrazu od brusle Mats Zuccarello. Tentýž hráč přidal vedoucí branku jezdců ve 32. minutě po dokonalé souhře při přečíslení v útočném pásmu. Noční můra ďáblů pokračovala a hned v další minutě překonal po dvojité teči domácího Brodeura také Carl Hagelin. V závěru druhé třetiny se po dalším nastřeleném puku a nešťastné skrumáži před domácí brankou procedil v pořadí již čtvrtý puk do sítě Brodeura v této třetině. Stav po dvou třetinách vyzníval pro ďábly zcela žalostně, po průběžném vedení 3:1 svítilo na ukazateli skóre 3:6 pro hostující jezdce.

Do závěrečné třetiny nasadil trenér domácích do branky Coryho Schneidera, pro Martina Brodeura původně svátečně zamýšlené utkání nedopadlo rozhodně nejlépe. Ve třetí části byla hra již podstatně ovlivněna hlubokou propastí v podobě dosažených branek obou celků. Ukazatel se v utkání měnil naposledy v 51. minutě, když z navrženého trestného střílení zvýšil na konečných 3:7 Derek Stepan.

Výsledek tohoto utkání nese v sobě hned několik NEJ zámořské NHL. Jednak došlo k vyrovnání rekordu v počtu dosažených branek do sítí obou celků v novodobé éře utkání pod otevřeným nebem. Zároveň se jedná o nejvíce dosažených branek jedním týmem.