Sedm festivalových cen pro Vanuatu

Dokumentární snímek Escape to Vanuatu, čtvrtý ze série cestopisů Petry Doležalové a Libora Špačka věnovaných nejkrásnějším místům planety, který vznikl v koprodukci s Českou televizí, si zcela podmanil diváky i porotu mezinárodního filmového festivalu Finisterra Arrábida Film Art & Tourism Festival 2014. V Portugalsku získal hned pět cen a stal se absolutním vítězem letošního ročníku. Snímek také zabodoval na právě skončeném polském FilmAT Film, Art & Tourism Festivalu 2014, kde získal cenu „Nejlepší ekologický film“, a celý cyklus cestopisů pak ověnčila „Hlavní cena za dokumentární série“.

„Snímek Escape to Vanuatu je jedním z filmů cestopisné a přírodopisné série ‘útěků do přírody‘, která zachycuje exotické lokality celého světa se zaměřením na podmořský svět, ochranu přírody a zachycení tradic přírodních národů,“ říká kreativní producentka České televize Alena Müllerová, v jejíž tvůrčí producentské skupině snímek vznikl, a dále doplňuje: „Tematicky se blíží úspěšným sériím s Jakubem Vágnerem, které také připravujeme. Tato série se však soustředí na poetičtější stránky a přírodní krásy naší planety.“

Česká produkce Escape to Nature tvoří dokumentární filmy necelých pět let a během nich získala na světových filmových festivalech již 33 cen. Porota mezinárodního festivalu Finisterra Arrábida Film Art & Tourism Festival 2014, který probíhal v květnu, udělila českým tvůrcům cenu za nejlepší film festivalu (Grand Prize) – snímek tak za sebou nechal 247 vybraných filmů ze 48 zemí a z 5 kontinentů. Escape to Vanuatu dále získal první místo v kategoriích Cestování a Moře a pláže a druhé v kategoriích Příroda a divočina a Dokumenty.

O snímku také na: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10623346952-utek-na-vanuatu/

2897

2899

2896

TZ, Alžběta Plívová, tisková mluvčí České televize