Ski areál Steinplatte

Ten kdo je zvyklý lyžovat v českých horách, jako já, si nedokáže představit, co znamená lyžovat v rakouských alpách.1

Areál Steiplatte nabídne každému něco. Já jako alpami nepolíbená lyžařska jsem přestala dýchat ve chvíli, kdy jsem zjistila, že do ski areálu mě musí odvést kabinková lanovka, v podobě vajíčka, která nahoru jede 15 minut.  Steiplatte, hora měřící 1860 m, kterou můžete sjíždět z vrcholku po červené i černé podle libosti, uspokojí každého. Mimo to, bylo vidět, že některým návštěvníkům, tyto upravené sjezdovky nestačili a tak sjížděli horu všude možně, kde se dalo.

Pro začátečníky bych areál až tak nedoporučovala. Vzhledem k délce a šířce jednotlivých sjezdovek, dostane strach každý, kdo nestojí na lyžích či prkně trochu obstojně. Takže pokud nemáte pud sebezáchovy je areál ideální i pro začátečníky, které jsem na svahu běžně potkávala, ale byli to převážně děti. Které však na začátečníky úplně nevypadali. Brali to z kopce šusem a žádné nervy si z toho rozhodně nedělali.

2Pro každé případy je tu samozřejmě možnost posezení u některých z restaurací nebo při pěkném počasí využít lehátka k odpočinku. Avšak vzhledem k tomu, že lyžovat se dá od 11:00 do 16:00, se budete snažit stihnout sjet všechny sjezdovky. Tak a za tohle všechno zaplatíte kolem 35 €. Což ve srovnání s českými ski areály není tolik. Pokud beru v úvahu, kvalitu a velikost.,

Ubytová, doporučuji House Maria. Krásný hotel s apartmány. Pro dva i pro rodinu. Od hotelu na Steinplatte je to 28 km. Takže na sjezdovkách jste za 30 minut. Navíc v okolí hotelu je možnost jiného vyžití. Hned za hotelem je malá sjezdovka, ale hlavně pokud budete mít štěstí, všude okolo bude množství sněhu, který vám nabídne množství vyžití.

http://www.steinplatte.co.at/de/

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/117098832174603953435/albumid/5849615181997570177?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]