Sparta vynulovala v pražském derby Slavii 3:0 !

Deset a půl tisíce diváků si našlo cestu ve svátečním období do holešovické Tipsport arény na další derby pražských „S“. Osud utkání rozhodl hned v úvodu domácí obránce Eminger, který díky dvěma gólům v krátkém sledu zajistil Spartě pohodlný náskok. V poslední třetině přidal třetí branku Forman. Sparta tak překlonila misky vah letošních série s odvěkým rivalem na svou stranu v poměru 2:1.

Úvod zápasu patřil jednoznačně Spartě a ještě více jejímu obránci Vladimíru Emingerovi. Domácí bek se prosadil poprvé ve 4. minutě v přesilové hře díky přesné ráně od modré čáry, současně se jednalo o první branku tohoto hráče v dresu Sparty a zároveň o jeho první branku v tuzemské nejvyšší hokejové soutěži. V následných minutách měli velkou šanci na vstřelení další branky do slávistické sítě Pech s Rolinkem, ti se ale v přečíslení dva na jednoho prosadit nedokázali.

img_8093

V 7. minutě dokázala Sparta využít i druhou přesilovou hru a byl to opět Eminger, kdo rozjásal více než deset tisíc domácích fanoušků. Tentokrát si mladý obránce najel mezi kruhy, odkud střelou zápěstím ke vzdálenější tyči překonal hostujícího brankáře po druhé. V závěru prvního dějství se domácím naskytla dvojnásobná přesilová hra, tentokrát se slávistický brankář Furch překonat nenechal.

Ve druhé třetině ofenzivní pojetí hokeje jaksi vyprchalo, k vidění byla jen hrstka střeleckých pokusů na obou stranách kluziště. Do třetí třetiny vstoupila Sparta opět v početní výhodě, když už po třetí vysedával na trestné lavici slávistický kapitán Bednář. Tentokrát se ale domácí prosadit nedokázali. Ve 48. minutě se Furchova síť přeci jen rozvlnila. Třetí branku přidal Forman po vydařeném průniku skrz obranu soupeře, který zakončil perfektní střelou na vzdálenější tyč hostujícího brankáře. Závěr utkání už změnu skóre nepřinesl. Sparta tak zaslouženě zvítězila, když soupeře prakticky k ničemu nepustila.

img_8146

HC SPARTA PRAHA – HC SLAVIA PRAHA 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Eminger (Hlinka, Polášek), 7. Eminger (Buchtele, Hlinka), 48. Forman (Cingel)

Rozhodčí: Fraňo, Souček – Frodl, Charvát, Vyloučení: 2:9, Využití: 2:0, Střely na branku: 31:15, Diváci: 10509, Nejlepší hráči: Vladimír Eminger – Pavel Kolařík

HC Sparta Praha: Novotný – Eminger, Polášek, Mikuš, Ďaloga, Barinka, Piskáček – Klimek, Hlinka, Buchtele – Kumstát, Pech, Rolinek – Forman, Cingel, Sabolič – Procházka, Bahenský, Dvořáček. Trenér: Josef Jandač

HC Slavia Praha: Furch – Novák, Kolařík, Růžička, Beňovič, Valach,Štich, Knot, Holub – Kolář, Bednář, Sklenář – Stránský, Vas, J. Doležal – Čermák, Vlasák, Poletín – Veselý, Klhůfek, T. Doležal. Trenér: Dušan Gregor

BK, Foto: Jana Beneš (hcsparta.cz)