Stolní tenis: Los mistrovství Evropy družstev v Lisabonu

V Lisabonu dne proběhlo slavnostní rozlosováno mistrovství Evropy družstev ve stolním tenisu, které bude tato portugalská metropole hostit od 24. do 28. září 2014.

Oba reprezentační kolektivy České republiky se představí v elitní výkonnostní kategorii v tzv. Championships divizi, v níž se bude bojovat o evropské medaile. Dnešní lisabonský los je shodně “zařadil“ do skupiny D. Muži České republiky se v základní skupině ME střetnou s Ruskem, Chorvatskem a Rumunskem. Na české stolní tenistky čekají zápasy s Běloruskem, Švédskem a Ukrajinou. Do čtvrtfinále postoupí dva nejlepší celky z každé ze čtyř skupin elitní Championships divize. Zlaté medaile z loňského ME ve Schwechatu budou v září v Lisabonu obhajovat muži i ženy Německa.

V Lisabonu však nepůjde pouze o evropské medaile. Letošní evropský šampionát je zároveň kvalifikací pro premiérové Evropské hry, které se příští rok uskuteční v ázerbájdžánské metropoli Baku. Start v této nové mezinárodní soutěži si zajistí čtrnáct nejlepších týmů mužů a žen z Championships divize mistrovství Evropy družstev v Lisabonu.

Mistrovství Evropy družstev ve stolním tenisu

Los základní části soutěže

Muži:

Skupina A: Německo, Portugalsko, Rakousko, Maďarsko.

Skupina B: Řecko, Francie, Španělsko, Slovensko.

Skupina C: Bělorusko, Švédsko, Itálie, Polsko.

Skupina D: Rusko, Chorvatsko, Rumunsko, Česká republika.

Ženy:

Skupina A: Německo, Rakousko, Francie, Turecko.

Skupina B: Rumunsko, Polsko, Španělsko, Portugalsko.

Skupina C: Rusko, Maďarsko, Lucembursko, Nizozemsko.

Skupina D: Bělorusko, Švédsko, Ukrajina, Česká republika.

Nominace České republiky:

MUŽI

Dmitrij PROKOPCOV (GV Hennebont), Pavel ŠIRUČEK (STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod), Tomáš KONEČNÝ (CARBO-KOKS TTS POLONIA Bytom), Lubomír JANČAŘÍK (Saint Denis USTT), David REITŠPIES (SF SKK El Niňo Praha).

Trenér Jindřich PANSKÝ

ŽENY

Iveta VACENOVSKÁ (Linec AG Froschberg), Renata ŠTRBÍKOVÁ (KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg), Hana MATELOVÁ (TTG Bingen/Münster-Sarmsheim), Kateřina PĚNKAVOVÁ (SKST Hodonín)

Trenér Pavel KRPEC

Kompletní los ME družstev v Lisabonu najdete na stránkách ETTU: http://www.ettu.org/2014/08/germany-vs-portugal-great-clash-to-start/

TZ