Trofej pro mistry světa vystavena na magistrátu hlavního města Prahy

Originál trofeje pro nejlepší tým mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 už je ve foyer Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy na Mariánském náměstí. Od zástupce generálního sekretáře IIHF Hannese Ederera převzala vítěznou trofej primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová.

„Jménem Mezinárodní hokejové federace bych rád poděkoval městu Praha, které společně s druhým dějištěm letošního hokejového šampionátu Ostravou podporuje konání prestižní sportovní akce. Jsme rádi, že jednou z aktivit města je vystavení vítězné trofeje,“ řekl Hannes Ederer.

„Jedná se o výjimečnou sportovní událost, a proto bych chtěla pozvat veřejnost, aby si přišla prohlédnout trofej, kterou vítězové turnaje zvednou nad hlavu. Pevně doufám, že to budou reprezentanti České republiky,“ řekla Adriana Krnáčová.

Na rozdíl od jiných akcí podobného typu ve středu na Magistrátu hlavního města Prahy neproběhl standardní ceremoniál předání trofeje – dle tradic se trofej pro světové šampiony předává „z rukou do rukou“ pouze po finálovém zápase světového šampionátu, kdy trofej odevzdává prezident IIHF René Fasel kapitánovi vítězného týmu.

Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 přivítá Česká republika od 1. do 17. května. Hostitelskými městy jsou Praha a Ostrava.

V Ostravě bude originál trofeje pro mistry světa vystaven v březnu.

TZ