Twilight sága: Rozbřesk – 2. část

Tak se fanoušci konečně dočkali a máme zde druhý a konečný díl ságy Twilight – Rozbřesk. Ač nepatřím mezi skálověrné fanoušky série, pokusím se objektivně zrecenzovat konec série. Co bych pro Vás, věrné čtenáře, neudělal, že…
První část Rozbřesku se nesla v poměrně zajímavém duchu a už to vypadalo, že hlavní protagonisté se od roku 2008, kdy byl první díl, naučili hrát. První díl příjemně utíkal, zápletka byla sice jednoduchá a očekávatelná, ale film mě bavil a odcházel jsem z kina poměrně spokojen. Inu, vzal jsem tedy nějaký objekt zájmu, co se v mém okolí vyskytl, koupil lístky a k tomu báječně předražený popcorn a vyrazil za zábavou.
A zde příjemná část návštěvy kina končí. Tedy příjemná část pokračovala po kině, ale o tom snad s malou fotodokumentací v jiném článku.

To co představoval první díl, se ve druhém díle nezopakovalo. Herci asi po prvním díle změnili drogy, protože co zde předvádějí, je naprosto zoufalé. Rozumím tomu, že nějaký ten patos a nostalgie je v této sérii potřeba, ale 100x slyšet větu: „Nikdo na světě nikdy nikoho nemiloval tolik jako já tebe.“ A do toho ehm.. slzí, či co to bylo za emoci. Ať se sakra herci podívají na film Láska nebeská, tam se slzí! Nebo od hlavní aktérky slavné “ jsem duševně vyčerpaná “ či co to za hlášku pronesla, mě upřímně rozesmálo a tomu nemůže věřit ani nejzarytější puberťačka. O kvalitě celého filmu vypovídá i to, že se u klasických srdceryvných scén celé kino víceméně smálo a do toho pár jedinců s partnerkami opravdu slzelo, protože přišlo o parádní fotbalový zápas Česká republika vs. Slovensko.
Zkusím opustit myšlenky na absolutní amatérismus herců, vlastně tvůrců celkově a zkusím se podívat na děj jako takový. O co že v tom vlastně jde? Kromě asi 100x vyznání lásky apod. dojde na slibovanou epochální bitvu. No epochální… To slibuje anotace filmu, skutečnost je trošku rozdílná. Film spíše připomíná vystylizovaný videoklip s prvky klasické mýdlové opery, kde se vůbec nic neděje. Chápu, naše rodina je hodně divná, ale když dojde na konečný nábor všech příbuzných do finální (ha ha ha) bitvy, kde jsou nám představeni všichni bratranci a sestřenice s divnýma očima, následujíc výcvik a konče nekonečnými proslovy. PROČ??? Bitva probíhá, ale jaksi klipovitě? Představte si partu hlavních hrdinů. Před nimi a za nimi se cosi děje a oni vypadají, jak kdyby se jich to netýkalo. Vizuálně je to zpracované dobře, vzduchem poletují vlkodlaci, tu a tam nějaká krev, vypětí apod., ale že by to byl důvod dát cca 1.000kč za návštěvu kina?
Tento film by si upřímně zasloužil být propadákem, ale už očekávám, jak bude vychvalován a vyzdvihován, kolik miliard dolarů tvůrcům přinesl. Je odporné, co marketing dokáže, protože je nespočet kvalitnějších filmů – nebojím se říct, že oproti tomuhle výtvoru je pokémon vysoká filmařina – která by si zasloužila uznání a zhlédnutí.
Dávám 20%, z toho 15% dávám za to, že je to snad POSLEDNÍ díl a 5% za vizuální animace