UEFA oznámila termíny zápasů pro EURO 2016

Na dnešní tiskové konferenci oznámila UEFA termíny zápasů pro Mistrovství Evropy 2016, které se bude konat ve Francii.Závěrečný turnaj se bude konat od 10. června do 10. července na deseti místech Francie a bude poprvé v historii hostit 24 týmů na cestě za vysněným pohárem. Celý šampionát se odehraje v šesti skupinách, ze kterých vždy vítěz skupiny, druhý ve skupině a čtyři nejlepší týmy ze třetích míst postoupí do čtvrtfinále. První a druhý tým ze skupiny se pak může znovu potkat až ve finále.

Každé z deseti hostujících měst uvidí minimálně 4 zápasy: Tři ze základních skupin a jedno osmifinálové utkání. Větší stadiony pak budou hostit navíc i zápasy z další fáze turnaje.

Úvodní a finálový zápas bude hostit Stade de France v pařížské čtvrti Saint-Denis, semifinále se odehraje na Stade Vélodrome v Marseille a Stade de Lyon, čtvrtfinále zavítá do Lille, Bordeaux, znovu Marseille a Saint-Denis.

Co je však zajímavé, každý tým odehraje své tři zápasy v základní skupině vždy v jiném městě. Města navíc byla napárována do dvojic tak, aby se vždy nehrála současně dvě utkání v jeden den. Což v praxi bude znamenat, že se v jeden den nebudou hrát zápasy v Saint-Denis a v Paříži, v Lille a Lens, v Lyonu a Saint-Etienne, v Marseille a Nice, a v Bordeaux a Toulouse.

Hostující tým Francie odehraje své zápasy v Saint-Denis (úvodní utkání), v Marseille a v Lille.

Oficiální začátky zápasů byly stanoveny na 15:00 SEČ, 18:00 SEČ a 21:00 SEČ, kde se poslední zápasy ve skupině odehrají jako vždy ve stejný čas.

President UEFA Michel Platini k tomu dodal:
“Věřím, že tento kalendář potěší hlavně fanoušky, kteří budou mít možnost vidět různé týmy v jejich městech nebo v jeho okolí. Fanoušci pouze jednoho týmu budou navíc nuceni cestovat po Francii a objevovat tak její krásy”, dodal s úsměvem.

“Navíc si myslím, že je skvělé, že budou mezi městy týmy cestovat. Aspoň nikdo nebude moct prohlásit, že hraje v domácím prostředí”.

Kompletní soupis zápasů naleznete zde.