Oblaca

135102_55852_IMG_3234Tak vážení čtenáři, asi jste se to dozvědeli také,  někým milovaná, někým nenáviděná Žižkovská věž dostala zbrusu nový vnitřek. Ještě před nedávnem, když jste chtěli na holku udělat dojem, tak kroky směřovali právě na žižkov. dámy ať prominou, ale pochybuji, že by jste některá dělala dojem na chlapa právě Žižkovskou věží, přeci jen kartografické znalosti žen… Každopadáně každý si asi pamatuje výjezd do druhého patra, lehké prozkoumání prahy, předvedení jak skvěle Prahu znáte, dvě tři chyby, kterých si drahá polovička stejně nevšimla a hurá o patro níže do resturace.

Restaurace byla báječnou retrospektivou nad krásy komunistického interiérového desingu. Na kombinaci báječné studené podlahy, odporné kávy a ještě horší obsluhy se dalo kdykoli spolehnout a byl to gurmánský zážitek pro opravdu silné povahy. Pokud by ještě dnes chtěl něco tak úžasného zažít, doporučuji návštěvu restaurace na Ještědu, ta je v tomto ohledu opravdu jedinečná.OB2

Na rozdíl od naší politické scény, alespoň některé věci jdou u nás v Čechách nahoru a restaurace na žižkovské věži prošla rekonstrukcí.  Nejprve jsem byl plný skepse, přeci jen rekonstrukce se táhla bratru přes 3 roky a po shlédnutí jídelního lístku jsem si říkal, že tam musí vařit alespoň  Alain Ducasse.

Co by Váš šefredaktor pro Vás neudělal, vzal si hypotéku a vyrazil s potenciální drahou polovičkou vstříc novému zážitku.  Přes prvotní peripetie, kdy jsem volal asi všem od kuchaře ( ne nevaří tam Alain Ducase) po hlavního údržbáře,  se mi podařilo zamluvit stůl. Zde stoj za zmínku, že celé patro je velmi vkusně a moderně zařízeno do tří sekcí, a to Bar, Café a Restauraci Oblaca. Nyní se věnuji právě té restauraci, zbytek bude možná někdy příště.

Rezervace klapla, stůl byl připraven. Podotýkám že rezervace byla na 21h, takže Praha byla zahalena do černočerné tmy, kolony aut již též byly pryč a naskytl se nám opravdu úžasný pohled na Prahu.  Celá restaurace je velmi vkusně zařízena a obsluha ví co dělá. Tak bych si obsluhu v restauraci této kategorie představoval. Vše fungovalo tak jak mělo.

3741text_6Na úvod jsme si dali lehký aperitiv ze slámového vínana doporučení od someliéra a musím říct, že taový aperitiv jsme potřebovali. Následoval domácí hovězí vývar, dle menu s domácími nudlemi. Opět zde musím potvrdit, že jak bylo psáno tak bylo dáno a takto hutný vývar jsem již dlouho v Praze nejedl. Zatím vše klapalo tak jak mělo, someliér se o nás staral naprosot bravurně a obsluha pracovala tak jak měla. Následovalo jehněčí ragú s domácí špenátkem. Potenciální drahá polovička si dala jelení steak s teplnou zeleninou. Pokud jsem víše psal že polévka byla bezchybná, tak u druhého chodu jsem byl rozhodnut, že se s kuchařem ožením, protože kombinace chutí byla skvostná.

Na závěr proběhla káva s dezertem. Zde bych byl trošku škarohlíd a je tu drobný prostor ke zlepšení.Dezert nebyl určitě domácí a káva byla lehce přepálená.

Celý dojem z restaurace hodnotím na výbornou a návštěvu mohu jedině doporučit, protože takový koncert chutí společně s vynikající obsluhou moc podniků v Praze bohužel nemá. Takže mé doporučení zní, Vyražte hned jak budete moci!